Україна готує відключення води в ЛНР

news

Україна після 1 грудня буде змушена відключити водопостачання непідконтрольних територій Луганської області.

Про це повідомив заступник міністра України з питань тимчасово окупованих територій і тимчасово переміщених осіб Георгій Тука в середу, 23 листопада, — пише Корреспондент.net.

“Забезпечення цивільного населення питною водою – обов’язок держави. Це гуманітарна складова, яка перебуває під постійним контролем міжнародних організацій… Наші міжнародні партнери постійно надають допомогу у вирішенні цього питання: уряд Швейцарії надає хімічні реагенти і спеціальний пісок, Міжнародний Червоний Хрест оплатив обсяг води для Луганщини, щоб забезпечити закачування систем опалення на зимовий період”, — написав Тука.

Він зазначив, що на переговорах в Мінську була досягнута домовленість про створення українського підприємства, яке буде здійснювати розрахунки за спожиту воду на непідконтрольних територіях. Також українська сторона відремонтувала водопроводи, встановила сучасні лічильники, однак зіткнулася з “повним ігноруванням” з боку представників ЛНР. “Їхні представники просто перестали виходити на зв’язок, відповідати на телефонні дзвінки, не приїхали для отримання електронних ключів від лічильників. Водночас влада “ОРЛО почала постійно зменшувати заявки на поставки води”, — зазначив Тука.

За його словами, представники ОРЛО здійснюють водопостачання на підконтрольні їм території “тільки через день протягом 3-х годин”.

“Термін дії домовленості закінчується 1-го грудня, після чого Україні не залишиться іншого шляху, як відключити водопостачання взагалі”, — додав Тука.

Нагадаємо, нещодавно через обстріли відключилася електрика на Донецькій фільтрувальній станції – без води залишилися Авдіївка і частина Донецька.

0 Комментариев