У волинських лісах ріжуть 120-річні дуби

news

На територіях рубок головного користування волинські лісівники нині ріжуть стиглий ліс. Під бензопилу йдуть більш як 120-річні дуби, 80-річні сосни, а також берези та вільхи, вік яких коливається від 60 до 70 років, розповідають працівники обласного управління лісового господарства, – повідомляє ВРД НСТКУ.

 

 

 

Торік у волинських держлісгоспах заготовили понад 1 мільйон 270 метрів кубічних деревини, з яких 600 тисяч – від рубок головного користування. Рішення про те, які ділянки лісу зрізуватимуть, приймають спеціальні комісії Державного агенства лісових ресурсів.

 На рік відведено у нас таких по області 1800 ділянок. Ми мусим їх освоїти, – розповідає заступник начальника обласного управління Олександр Рибчинський.

Під бензопилу йдуть лише вікові дерева: 120-річні дуби, 80-річні сосни, а також берези та вільхи від 60 до 70 років. Майже половина рубок головного користування, які запланували на 2018-й, знаходяться у важкодоступних місцях. Тому потрібно добирати погодні умови, потрібно будувати дороги, аби вивозити деревину.

У лісогосподарствах працює система електроного обліку деревини. Тож після рубки та розкрижівлі працівники молотком набивають бірку на кожен стовбур, розповідає майстер електроного обліку Роман Вермчук.

– Присвоюється “бірка” до дерева, до колодки, потім вноситься вона в кишеньковий комп’ютер. Фіксується діаметр, сортимент. Відсканував бірку – і вона вже фіксується: або реалізується на продаж, або вивозиться на склади, – розповів майстер.

Вальники лісу – одна із найнебезпечніших професій, тому ця робота має відповідно оплачуватися, каже керівник лісогосподарства Віталій Каращук:

– Заробітки за це, враховуючи доплату за відбір цінних сортиментів, – отримають сумарну зарплату десь 48 тисяч гривень, тобто по 12 тисяч на чоловіка.

За об’ємами освоєння лісосічного фонду Волинь займає 5 місце в країні після Житомирського, Рівненського, Закарпатського та Чернігівського обласних управлінь лісових та мисливських господарств.

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев