У Сонячній системі виявили ще одну планету

news

Астрономи Майк Браун і Костянтин Батигін з Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені повідомили про виявлення за межами орбіти Плутона об’єкта розміром з Нептун, який в 10 разів важча за Землю.

Результати пошуків Планети Х автори опублікували в The Astronomical Journal, а коротко про них розповідає Science News, передає depo.ua.

Планета обертається навколо Сонця по витягнутій орбіті (і в похилій щодо орбіти Землі площині) з періодом в 15 тисяч років. Її хімічний склад схожий на таки, як  у газових гігантів Урана і Нептуна. Як вважають Браун і Батигін, об’єкт 4,5 мільярда років тому був вибитий з протопланетного диска поблизу Сонця.

У Сонячній системі виявлена "Планета X" - фото 1

 

Найближча відстань між Сонцем і виявленим об’єктом дорівнює 200 астрономічним одиницям (це в сім разів більше відстані між Нептуном і світилом). Максимальне видалення Планети Х оцінюється в 600-1200 астрономічних одиниць, що виводить її орбіту за межі пояса Койпера, в якому розташовується Плутон.

У Сонячній системі виявлена "Планета X" - фото 2

Референтом роботи вчених у The Astronomical Journal виступив планетолог Майкл Браун, який разом з колегами в 2003 році відкрив карликову планету Седна, що робить повний оборот навколо Сонця за 11,4 тисячі років. Спеціаліст оптимістично зустрів шанси на відкриття Планети Х Брауном і Батигін.

Нову планету вчені виявили, аналізуючи дані по наданому нею гравітаційному обуренню на інші небесні тіла. Як відзначають Браун і Батигін, астрономи повірять у їх відкриття тоді, коли зможуть спостерігати планету в телескоп. Для цього вони зарезервували час на японській обсерваторії Subaru на Гаваях.

Підтвердження існування небесного тіла займе п’ять років. У разі відкриття об’єкт може стати дев’ятою планетою Сонячної системи. Імовірність помилки Браун і Батигін оцінюють у 0,007 відсотка. Раніше пошуки Планети Х в Сонячній системі привели вчених до виявлення Нептуна (в 1864 році) і Плутона (в 1930 році).

 

0 Комментариев