У Румунії розгорівся скандал через прийом спікера Держдуми

news

Повідомляє korrespondent.net

Депутат Європарламенту від Румунії Крістіан Преда вважає, що запросивши голову російської Держдуми Сергія Наришкіна в Бухарест, Румунія проігнорувала введені ЄС санкції проти Росії.

Преда зажадав відставки голови румунського Сенату (Верхня палата парламенту) Келіна Попеску Терічану.

“Сенат Румунії та Міністерство закордонних справ проігнорували введені ЄС санкції щодо одного з російських високопосадовців, відповідального за агресію Росії проти України. Націонал-ліберальна і Соціал-демократична партії зобов’язані зажадати в зв’язку з цим пояснень від МЗС нашої країни, а Келін Попеску Терічану повинен піти у відставку”, – написав Преда на своїй сторінці в соціальних мережах, передає Укрінформ.

Депутат Європарламенту нагадав у зв’язку з цим і слова міністра закордонних справ Румунії Лазара Коменеску, який зазначив, що в даному випадку (засідання ПАЧЕС – ред.) санкції ЄС не застосовуються.

Голова Сенату Терічану, зі свого боку, повідомив, що Сергій Наришкін був запрошений до Бухареста для участі в 46-му засіданні Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС), під час якого головування в ПАЧЕС було передано Росії.

Пояснень щодо візиту Наришкіна в Бухарест зажадали і низка румунських ЗМІ. В офіційній відповіді МЗС Румунії одному з видань наголошується, що угода, підписана Румунією, Росією та іншими країнами чорноморського регіону має перевагу перед санкціями, які ввів ЄС у відповідь на російську анексію Криму.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що прем’єр Румунії пішов у відставку на тлі протестів

0 Комментариев