У Польщі розібрали пам’ятник УПА

news

26 квітня в Польщі активісти та представники націоналістичних організацій розібрали на кладовищі села Грушовичи поблизу Перемишля надгробний пам’ятник воїнам УПА, який до цього вже осквернялся вандалами.

Об’єднання українців у Польщі поспішило відреагувати на цей крок, і навіть прийняло відповідну заяву. Про це повідомляє gazeta.ua, посилаючись на Рortal przemyski.

“26 квітня відбулася чергова антиукраїнська провокація у Підкарпатському воєводстві — розбір залишків українського місця пам’яті в селі Грушовичи, гміна Стубно. Два роки тому це місце пам’яті було зруйноване вандалами, а нинішня акція здійснена “групою активістів”, в якій прийняв участь війт Стубно, а патронат взяла на себе політична партія Національний рух”, − йдеться в заяві.

Учасники акції, відзначають в ОУП, не приховували, що пам’ятник зносять, щоб перешкодити проведенню заходів з нагоди 70-ї річниці операції “Вісла”, в рамках яких було депортовано 140 тис. українців із південно-східної Польщі на північ та захід.

У зв’язку з подією члени Об’єднання закликали польську владу відреагувати на подію і зробити рішучі кроки, а польську громадськість закликали не піддаватися на антиукраїнські провокації, підкресливши, що це веде до розпалювання ненависті на національному ґрунті.

Нагадаємо, що протягом 2014-2016 років у Польщі знищено або сплюндровано більше 10 місць пам’яті. Ні в одному випадку зловмисників не затримали.

0 Комментариев