У одній із громад Волині замислилися над продовженням об’єднання. ФОТО

news

Команда Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування на чолі із директором Анатолієм Пархом’юком побували із робочим візитом у селі Секунь Старовижівського району Волинської області.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Захід відбувся у сільському клубі, де на захід прибули місцеві активісти – лікарі, освітяни та представники довколишніх сіл, аби поговорити про формати об’єднання.

Присутні на початку заходу мали змогу переглянути презентаційний ролик, який був створений за допомогою львівського хабу, про історії успіху волинських об’єднаних територіальних громад.

«Ті громади, які показані на цьому ролику, два роки тому навіть не думали про таке», – зауважив після перегляду директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом’юк. Він додав, що потрібно об’єднуватися розумно, щоб отримати преференції від держави.

За його словами, у Старовижівському районі Волинської області є три громади, які йдуть на вибори, – Дубече, Сереховичі та Смідин. Розповів експерт і про ті можливі громади, які були передбачені перспективним планом Волині та змінами до нього.

«Потрібно мислити критеріями всієї території, а потім – і держави, а не захищати свої вузькі інтереси», – зауважив Анатолій Пархом’юк. Він додав, що перед об’єднанням потрібно добряче дослідити свої об’єкти і та кошти, які витрачаються на їх фінансування, матеріальну базу та змоделювати найкращий формат об’єднання.

Також під час свого виступу він розвінчав традиційні міфи про об’єднання, наприклад, про те, що за довідками кудись доведеться їздити.

Депутат Волинської обласної ради Валентин Чернецький зауважив, що громаді слід добряче подумати, із ким об’єднуватися. Проте, значний час уже втрачено, тому потрібно не проґавити останні шанси добровільного об’єднання, а не чекати, коли держава візьме на себе ці функції.

Експерт із фінансів Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Матвіюк озвучив ті цифри, завдяки яким покращиться життя у громаді після можливого об’єднання.

Юрист Волинського центру розвитку місцевого самоврядування Андрій Погорілий наголосив на тому, що велику увагу під час об’єднання слід приділити правильному проведенню громадських слухань, щоб уникнути судових позовів у майбутньому.

Заступник голови Старовижівської РДА Людмила Хомич закликала присутніх нарешті прийняти рішення про об’єднання і подумати про ту команду, яка працюватиме в майбутній ОТГ.

Під час візиту лунали і запитання: наприклад, про те, що можна «розривати» сільську раду, щоб один населений пункт міг приєднатися до якоїсь ОТГ. Експерти пояснили, що така процедура можлива, але досить складна, бо якщо громада і захоче стати на цей шлях, то він триватиме аж 2,5 роки, а також потрібні будуть рішення цілого ряду сесій різних рівніх і змін до містобудівної документації.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев