У Молдові пройшли багатотисячні акції протесту

news

Повідомляє korrespondent.net

Десятки тисяч демонстрантів зібралися в неділю, 29 листопада, в центрі Кишинева на акцію протесту. За даними організаторів, на вулиці вийшло щонайменше 50 тисяч людей. Масові демонстрації, організовані громадянської платформою DA, пройшли ще у семи найбільших містах та районних центрах країни.

“Наша акція приурочена до початку збору підписів на підтримку проведення конституційного референдуму. Нас чекає велика робота, щоб зібрати підписи і домогтися проведення референдуму, повернути країну народу, назавжди позбутися олігархів”, – цитує агентство “Інтерфакс” слова представника Ради великих національних зборів, створеної протестувальниками на початку акцій протесту, Василя Нестасе.

За його словами, демонстранти збиратимуть підписи, щоб домогтися проведення референдуму щодо можливості відкликання президента всенародним голосуванням, зняття депутатської недоторканності та зменшення кількості депутатів від 101 до 71.

“Ми зібралися з твердим наміром позбутися олігархічного режиму і обрати адекватного президента, а не німу качку, яку нам підкинули. Тімофті (президент Молдови Ніколае Тімофті. – Ред.) повністю себе скомпрометував. Його не можна назвати ні гарантом конституції, ні верховним головнокомандувачем, ні координатором між суспільством і владою”, – цитує Нестасе портал noi.md.

Громадянська платформа DA почала проводити масові акції протесту на початку 2015 року, вимагаючи відставки уряду, парламенту і президента. Її лідери на початку листопада заявили про намір створити на базі платформи політичну партію, процес реєстрації якої повинен бути завершений до кінця 2015 року.

Джерело: Українська служба DW

 

0 Комментариев