У Луцьку зросло насилля у сім’ях

news

У Луцьку зафіксували 1548 випадків насильства у сім’ях. Активізувалося це питання із початком проведення АТО та поверненням хлопців звідти. Є насильство також у сім’ях, де виховуються діти і насильство відносно дітей. Зараз у місті є п’ять людей, які отримали статус постраждалого від торгівлі людьми.

Про це стало відомо сьогодні, 15 листопада, під час засідання міськвиконкому.

Члени виконкому погодили Погодити проект Програми надання інтегрованих соціальних послуг з питань сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2018-2020 роки.

Начальник управління соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Ліна Галан повідомила, що ця програма дасть можливість краще працювати в плані соціального захисту сімей, дітей та молоді. Велику роль у цій програмі хочуть відвести неповнолітнім, які були засудженні до позбавлення волі без позбавлення волі, а також соціалізації осіб, які повернулися з місць позбавлення волі – це молоді люди до 35 років. У Луцьку є 16 таких осіб.

Прийняття цієї програми, як зазначила чиновниця, викликане тим що управління соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді реалізовувало успішно міську програму з департаментом молоді та спорту. Програма співпраці з молоддю та соціальної підтримки сімей на 2016–2017 роки завершується і стала проблемою у тому, що зробити альтернативну програму, яка би мала можливість увібрати у себе всю ту роботу, яка здійснюється власне управлінням і на виконання різних законів України «Про охорону дитинства», «Про соціальні послуги», «Про соціальну роботу із сім’ями, дітьми та молоддю», «Про попередження насильства у сім’ї», «Про забезпечення рівних прав можливості жінок та чоловіків», «Про протидію торгівлі людьми». Управління підготувало нову програму надання інтегрованих соціальних послуг з питань сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства у сім’ях та протидії торгівлі людьми на 2018 – 2021 роки.

Програма складається із п’яти розділів. Сюди хочуть залучити максимально громадський сектор до реалізації цієї соціальної проблеми, яка є у місті Луцьку і разом з тим посилити роботу щодо профілактичного спрямування, попередження негативних проявів у молодіжному середовищі і разом з тим вирішення питань сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Пріоритетні завдання співпраця з неурядовими організаціями, підтримка проектів та заходів соціального спрямування; надання комплексних інтеграційних соціальних послуг з питань дітей, сім’ї та молоді; попередження насильства; протидія торгівлі людьми і підтримка волонтерського руху в Україні.

Також є плани оголосити наступного року конкурс громадських проектів, які працюють із темами протидії насильства, торгівлі людьми; залучити максимально роботу поліції і все таки створити «зелений кабінет» корекційної роботи з кривдниками.

Член виконкому Валерій Корпач поцікавився, чи не розглядає управління як окремі чинники, які впливають на ситуацію у цій сфері низький результати роботи правоохоронних органів вплив «закону Савченко», тому що зараз це теж фактор, який погіршує ситуацію у цій сфері.

Ліна Галан зазначила, що не може нарікати на роботу тих, з ким співпрацюють, а навпаки є повна співпраця. На її думку, ця програма надасть змогу більше тісніше співпрацювати з поліцією, адже раніше поліція лише складала соціальну картку, а ця програма дозволить проводити також корекційну роботу, адже згідно Закону «Про попередження насильства в сім’ї державна структура зобов’язана виправити кривдника, повинна йому показати цю роботу. Для цього потрібно залучити психологів, соціальних педагогів тощо. А щодо «закону Савченко», чиновниця погоджується.

 

Автор статті: Мар'яна Метельська

0 Комментариев