У Луцьку журналістів навчали, як розповідати про людей з інвалідністю

news

У Луцькій міській раді відбувся тренінг для представників ЗМІ з питань толерантного висвітлення проблематики людей з інвалідністю у рамках соціального проекту “Відчуй життя в темряві”.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Вступне слово сказав голова Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук. Він повідомив, що з певних причин “День у темряві”, який планували провести сьогодні, перенесено на вівторок, 7 листопада. Програма заходів “Дня у темряві” залишається без змін, вона буде додатково надіслана журналістам з невеличкими корективами. Захід відбудеться у рамках програми “Відчуймо життя у темряві”, що реалізовується громадською організацією “Генерація успішної дії” з 2010 року.

Для участі у тренінгу було запрошено лучанку, яка була серед основоположників “Генерації успішної дії” у Луцьку й Україні – Юлію Сачук. Тепер вона проживає у Києві, очолює правозахисну організацію FIGHT FOR RIGHT.

Юлія Сачук перш за все розповіла про історичний контекст проблеми. Про ставлення до інвалідності у різних країнах у минулих століттях і як тепер захищені права цієї категорії Конвенцією ООН про права інвалідів.

Велика увага була приділена моделі інвалідності, тобто ставленню до людей з інваліднісю. Зокрема, було представлено благодійну модель, медичну модель, реабілітаційну модель, соціально-правову модель. Зазначалося, що людина з інвалідністю не повинна бути об’єктом жалості, потрібно допомогти їй інтегруватися у суспільство. Адже ці люди мають такі самі права, які і здорові люди.

Також була обговорена тема коректної термінології та журналістам запропоновано поради, які варто використовувати у публікаціях про інвалідність. Рекомендовано уникати діагнозів, збірних образів та ярликів, варто подавати думки кількох людей, потрібно руйнувати негативні стереотипи інвалідності, формувати позитивний імідж, адже позив більш ефективний тощо. На завершення Юлія Сачук порадила використовувати приклад хороших практик.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев