У Луцьку збільшили тарифи на послуги ДКП «Луцьктепло»

news

На послуги ДКП «Луцьктепло» зросли тарифи. Однак, запевняють, що на тих, хто отримував субсидії – це не вплине.

Про це стало відомо сьогодні, 6 грудня, під час засідання виконавчого комітету.

Як пояснив виконувач обов’язків директора департаменту економічної політики Сергій Омельчук діючі тарифи ДКП «Луцьктепло», затверджені НКРЕКП на основі плану виробництва, транспортування, постачання теплової енергії  ще у 2012 році. З того часу, у структурі тарифу відбувалось коригування лише таких статей витрат, як паливо, електроенергія, заробітна плата. Такі статті, як матеріали на проведення планово-попереджувальних і аварійних ремонтів, паливно-мастильні матеріали, витрати на охорону праці, повірку приладів обліку, послуги зв’язку, податки та інші послуги, які необхідні для здійснення ефективної господарської діяльності з метою забезпечення споживачів якісними послугами, залишались на рівні цін та ставок 2012 року.

Протягом 2012–2017 років, за офіційними даними Держкомстату, рівень інфляції становив понад 221 %, що фактично зумовило ріст цін на вищевказані складові. Діючий тариф не відшкодовує витрати підприємства на теплопостачання, внаслідок чого підприємство не може своєчасно розраховуватись за спожиті енергоносії, виконані роботи і надані послуги.

Крім того, відбулась зміна умов провадження господарської діяльності.  З 5 січня 2017 року ДКП «Луцьктепло» уклало договір оренди майна з ТзОВ «Тепло-Енерго-Центр» (котельня на вул. Карбишева, 2) для здійснення господарської діяльності з виробництва теплової енергії, у зв’язку з чим відбулись зміни у витратах по цілому ряду статей у структурі діючого тарифу.

Директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна пояснила, що споживачі, які за своїм доходом не зможуть сплачувати підвищену вартість, отримають субсидії, тобто витрати покриваються державою. Також не вплине це на тих споживачів, які вже мають субсидії – вони платимуть, як і платили.

Отож, встановили тарифи для державного комунального підприємства «Луцьктепло» норму витрат теплової енергії на надання послуг з централізованого опалення для мешканців житлових будинків без будинкових та квартирних засобів обліку теплової енергії в розмірі 0,13839 Гкал на 1 м2 опалюваної площі в опалювальний період.

Встановили для ДКП «Луцьктепло» тарифи на теплову енергію та вартість послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Зокрема, для потреб населення тариф на теплову енергію – 1232,24 грн/Гкал (без ПДВ);  тариф на виробництво теплової енергії – 1161,29 грн/Гкал (без ПДВ); тариф на транспортування теплової енергії – 69,17 грн/Гкал (без ПДВ); тариф на постачання теплової енергії – 1,78 грн/Гкал (без ПДВ).

Вартість послуги з централізованого опалення (з ПДВ) для абонентів житлових будинків з будинковими та квартирними приладами обліку теплової енергії – 1494,15 грн./Гкал; для абонентів житлових будинків без будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії – 34,28 грн. за 1 м2 за місяць протягом періоду надання послуги з централізованого опалення.

Вартість послуг з централізованого постачання гарячої води за умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 86,79 грн за 1 м3; за відсутності рушникосушильників – 79,92 грн за 1 м3.

Для управителів багатоквартирних будинків (без ПДВ): теплова енергія – 1232,24 грн/Гкал; послуга з централізованого постачання гарячої води за відсутності рушникосушильників – 65,20 грн за 1 м3; послуга з централізованого постачання гарячої води за умови підключення рушникосушильників до систем централізованого постачання гарячої води – 71,13 грн за 1 м3.

Для потреб бюджетних споживачів та організацій: тариф на теплову енергію – 1696,17 грн/Гкал (без ПДВ):тариф на виробництво теплової енергії – 1625,22 грн/Гкал; тариф на транспортування теплової енергії – 69,17 грн/Гкал; тариф на постачання теплової енергії – 1,78 грн/Гкал.

Вартість послуг з централізованого постачання гарячої води – 88,03 грн за 1 м3 (без ПДВ).

Для потреб інших спож ивачів:

Тариф на теплову енергію – 1696,17 грн/Гкал (без ПДВ): тариф на виробництво теплової енергії – 1625,22 грн/Гкал; тариф на транспортування теплової енергії – 69,17 грн/Гкал; тариф на постачання теплової енергії – 1,78 грн/Гкал.

Вартість послуг з централізованого постачання гарячої води – 88,11 грн за 1 м3 (без ПДВ).

Для потреб релігійних організацій: тариф на теплову енергію – 847,69 грн/Гкал (без ПДВ); тариф на виробництво теплової енергії – 776,74 грн/Гкал; тариф на транспортування теплової енергії – 69,17 грн/Гкал; тариф на постачання теплової енергії – 1,78 грн/Гкал.

 

0 Комментариев