У Луцьку зберуться польські та волинські науковці

news

В обласному центрі Волині збираються польські та волинські науковці, аби провести історичну конференцію та вшанувати пам’ять князя Вітовта.

Про це повідомляє Волинська правда.

Зокрема, конференція мала розпочатися уже сьогодні, втім через організаційні питання її перенесли. Нині ж у Луцьку зустрічають гостей із Республіки Польща та вітчизняних науковців.

 

Зокрема, у стінах СНУ ім. Лесі Українки уже відбулася зустріч студентів та викладачів ВИШу із проректором з міжнародної роботи Люблінського католицького університету Іоанна Павла ІІ Урсулою Папроцькою-Пьотровською. Зокрема, жінка розповіла про університет, який очолює, про зміни, котрі відбулися у навчальному закладі після вступу Польщі до ЄС, а також дала кілька порад українським університетам.
Водночас, вона зазначила, що на базі Люблінського католицького університету існує послуга, завдяки якій іноземні студенти можуть зв’язатися «Скайпом» із працівниками ВИШу та задати будь-які питання, що їх цікавлять.
Разом з тим, днями таки відбудеться запланована міжнародна науково-практична конференція «Князь Вітовт: історична постать на тлі епохи». У заході візьмуть участь ректор Університету Вітовта Великого Юзас Аугутіс, Генеральний Консул РП у Луцьку Беата Бживчи, голова наглядової ради СНУ мі. Лесі Українки Ігор Палиця, головний редактор всеукраїнської газети «День» Лариса Івшина та ректор луцького ВИШу Ігор Коцан.
Варто зазначити, що іноземні та вітчизняні науковці обговорюватимуть геополітичні процеси в Центрально-Східній Європі в другій половині ХІV – першій половині ХV ст., соціальні, економічні та культурні процеси у Литві та на Русі в епоху Вітовта, а також внесок університетів у вшанування постаті князя Вітовта та розвиток євроінтеграційних процесів в Україні.
Насамкінець планується прийняття резолюції щодо реконструкції Старого міста у Луцьку, а саме спорудження на Замковій площі фонтану на тематику з’їзду європейських монархів у Луцьку в 1429 році, встановлення пам’ятника князю Вітовту Великому (на кращий проект якого буде оголошено конкурс), започаткування постійного наукового форуму, присвяченого дослідженню геополітичних процесів у Центрально-Східній Європі в епоху Середньовіччя та впровадження міжнародних грантових програм щодо цієї тематики тощо.

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев