У Луцьку запрошують на виставку сакрального живопису

news

14 грудня у Музеї волинської ікони розпочинає роботу виставка «Сакральний живопис Володимира Жупанюка».

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Відвідувачі зможуть ознайомитися з сакральними картинами майстра, що створені за останнє десятиліття. На відкритті виставки художник вперше представить одну з найновіших робіт «Холмська Богородиця у подіях та фактах».

Довідка:

Володимир Жупанюк – відомий український художник. У 1971 р. закінчив Київський державний економічний університет. У 1976 році розпочав роботу у Луцькому художньо-оформлюваному комбінаті. За кілька років самотужки опанував основи образотворчої грамоти, вивчив історію мистецтва, зробив перші самостійні кроки в царині живопису. У 1986 р. організував свою першу персональну виставку. З того часу брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах. Його персональні виставки відбулися у с. Колодяжне (1985 р.), у Луцьку (1991 , 1998, 2005–06, 2017 роках), у м. Ковель (1993 р.). У 2013 р. став лауреатом обласної мистецької премії ім. Йова Кондзелевича.

Понад 40 років Володимир Жупанюк працює в галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Його роботи, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою приватних колекцій в Україні та за кордоном. Окремі твори зберігаються у колекції Волинського краєзнавчого музею.

За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці. «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька», «Христос євхаристійний. Тайна вечеря» та ін. – не просто майстерно виконані живописні полотна, а твори, що наповнені духовними, історичними та культурними вимірами. В основі сюжетів лежать історичні події, легенди, перекази. Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету.

У творах «Ярмарок на Івана Богослова», «Володимир Великий – князь Київський», «Холмська ікона Богородиці», серії полотен, присвячених найголовнішим святам православної церкви, мовою пензля він оповідає про те, чим жили, за що боролись, кому молилися наші предки. Живопис тематично розкриває красу, радість і філософічність людського буття.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев