У Луцьку за водіння в нетверезому стані суд дав… усне зауваження

news

Замість сплати штрафу за водіння в нетверезому стані суд дав усне зауваження.

Про це йдеться на сторінці патрульної поліції Луцька у Фейсбуку.

25 лютого близько 20 години на вулиці Гордіюк патрульні зупинили Fiat Doblo, водій якого припаркувався на зупинці громадського транспорту. За кермом був працівник поліції.
Під час розмови патрульні помітили, що водій має ознаки алкогольного сп’яніння.

На питання, чи не вживав він алкоголю, той відповів, що «зараз під’їдуть хлопці і розберуться».
З авто вийшли два нетверезі пасажири, які стали захищати водія і говорити, що це вони вживали алкоголь.
На місце події викликали начальника управління патрульної поліції і його заступника.
Коли водій почув, що прибуде керівництво патрульної поліції, почав говорити, що з усім погоджується, що справді вживав алкоголь, а саме, три бокали пива. Ще повідомив, що «так все добре починалося, навіть пройшов атестацію».
Водій погодився пройти тест на драгері при свідках – результат 0.68 проміле.
У результаті на нього винесли протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (водіння у стані алкогольного сп’яніння).
Чоловік підписав протокол і не мав жодних заперечень, визнав, що винен і вживав алкоголь, сказав, що відповідатиме по закону і заплатить штраф.
Однак 10 березня 2016 року Луцький міськрайонний суд (суддя Ющук О.С.) виніс рішення про те, що водій хоч і винен, та його звільняють від адміністративної відповідальності на підставі малозначимості події, гарної характеристики з місця роботи й утримання малолітньої дитини. До того ж, чоловік хворіє і вперше притягується до адмінвідповідальності, – сказано в постанові.
Жодним чином управління патрульної поліції про розгляд цієї справи повідомлено не було. Патрульного, який виписував протокол, також про судове засідання не повідомили, хоча він щодня телефонував і запитував, коли відбудеться розгляд. Крім того, про справу не було жодної інформації на сайті суду у відповідному розділі.
Разом з тим, зі сторони правопорушника були запрошені свідки.
Управління патрульної поліції дізналось про те, що справу розглядали, лише 23 березня, коли чоловік приніс відповідне рішення суду у відділ адміністративної практики, щоб забрати посвідчення водія.
Постанова суду набрала чинності з 22 березня, тобто патрульна поліція була позбавлена будь-якої можливості подати апеляцію на оскарження цієї постанови.
У рішенні суду зазначено, що водій керував авто під впливом «лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції». Однак про алкоголь жодного слова немає, хоч водій в цьому признався, відповідні записи є на камерах патрульних. У постанові йдеться, що 25 лютого він також прийняв ліки «фітосету та корвалолу», а тоді сів за кермо, щоб підвезти двох своїх колег. Саме через ці ліки результат освідування склав 0.68 проміле.
Присутній на розгляді справи експерт підтвердив, що в цих ліках може бути незначна частка спирту.
Тож суд закрив провадження по справі, а водію виніс усне зауваження.
Патрульна поліція Луцька звертатиметься в прокуратуру з метою оскарження постанови.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев