У Луцьку з’явиться вакцина від грипу у листопаді

news

На Волині очікують три штами грипу. Найбільше остерігаються вірусу «Мічиган», від якого немає імунітету. Вакцина, вартістю майже 200 гривень, надійде в аптеки уже в листопаді.

Про це йшлося сьогодні, 31 жовтня, під час оперативної наради у міськраді.

Як повідомив начальник управління охорони здоров’я Луцькради Микола Якимчук упродовж 2016–2017 року  на гострі респіраторні вірусні інфекції  України захворіли 6,2 мільйони осіб, з них 65 % були діти до 17 років. Від ускладнень грипу померла 31 людина та 7 дітей. У місті Луцьку перехворіло майже 80 тисяч громадян, із них 46 % дітей.

У жовтні 2017 року розпочався відлік нового підсезону. За інформацією ВООЗ, у нашому регіоні буде три віруси – «Мічиган», «Гонконг» та «Брісбен». Враховуючи, що дуже низький відсоток охоплення щепленнями населення у попередні сезони та дані ВООЗ про віруси, Центр грипу та гострих респіраторних інфекцій МОЗ прогнозує, що буде зростання кількості хворих на 14 % саме через відсутність імунітету від штаму вірусу «Мічиган».

Микола Якимчук зазначив, що в місті уже розпочалися заходи щодо підготовки до підсезону щодо запобігання та розвитку епідемічного процесу. Важливим заходом профілактики – є проведення щеплень.

За інформацією виробників і головного у місті постачальника імунулогічних препаратів «Волиньфармпостач» вакцину очікують у листопаді. Вакцина уже пройшла необхідні перевірки. Вакцина французького виробництва – «Ваксігрип». Орієнтовна вартість цієї вакцини 186 гривень.

Вакцинування є обов’язковим, можна проводити за власні кошти або за кошти роботодавців. Частина роботодавців уже звернулася до «Валиньфармпостач» і придбало вакцину південно-корейського виробництва «Джесі Флю».

Для того, щоб громадяни могли придбати цю вакцину, їм необхідно звернутися в мережу аптек «Волиньфармпостач» – аптека № 65 (проспект Волі, 3), аптека № 102 (Львівська, 61), аптека № 79 (вулиця Конякіна, 14), аптека № 112 (вулиця Рівненська, 105) та аптека № 114 (вулиця Лесі Українки, 65). Громадян, які зроблять заявку у цих аптеках, після надходження вакцини, повідомлять.

Щеплення можна буде зробити у центрах медико-санітарної допомоги.

0 Комментариев