У Луцьку вшанували колишніх в’язнів фашистських концтаборів

news

У день скорботи за колишніми в’язнями фашистських концтаборів в обласному центрі Волині, на Меморіальному комплексі «Вічна слава» біля Стели Скорботи відбулися заходи, приурочені Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Вшанувати пам’ять тих, хто відійшов у вічність після мордувань у таборах, й згадати тих, хто пережив ті страхіття, зібралася небайдужа громадськість, а також представники влади, зокрема заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець.

Відкрила коротке зібрання голова Луцької міської громадської ветеранської організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму» Валентина Лазарук:

«11 квітня 1945 року в’язні концтабору Бухенвальд підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців і вийшли на волю. За роки Другої Світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік,  із них 5 мільйонів – громадяни колишнього Радянського Союзу. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн було більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейс марок чистого прибутку. Метою відзначення Дня 11 квітня є збереження пам’яті  про трагічні події Другої Світової війни, які забрали життя людей, що загинули у нацистських концтаборах, гетто та місцях примусового тримання. З того часу, щороку, за рішенням Організації Об’єднаних націй день 11 квітня відзначається у всьому світі як Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів».

Узяв слово також і Олександр Ніколаєв заступник голови Волинського обласного відділення Української організації «Спілка в’язнів-жертв нацизму». Чоловік, котрий дитиною потрапив до табору, оповів свої враження та пригадав історичні факти.

«Час поступово стирає у пам’яті жахи нелюдських злочинів фашизму, але й поступово згасає життя тих, кого полум’я війни безжалісно обпекло у дитячому та підлітковому віці, – наголосила Світлана Мишковець, звернувшись до присутніх. – Їх трагічне минуле заслуговує на глибоке співчуття та підтримку українського народу, всього цивілізованого суспільства. Держава, зважаючи на свої можливості, гарантує цій категорії населення підтримку. Одначе має бути й людський спогад про ті події, аби та сумна історія ніколи не зробила такого ж витка».

Окрім того, духовенство відслужило короткий молебень, потому ж усі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. На завершення до пам’ятних знаків поклали квіти.

0 Комментариев