У Луцьку вперше в Україні надрукували інструкції до ліків для незрячих

news

В Києві презентували перші в Україні інструкції до лікарських засобів, надруковані шрифтом Брайля для незрячих людей Луцькою студією друку шрифтом брайля «Braille studio».

Ініціатором виступила мережа аптек «Пані аптека». Було надруковано інструкцій до 87 лікарських засобів, — інформують організатори проекту.

«Друк інструкцій до лікарських засобів шрифтом Брайля – це не перша активність нашої аптеки, яка спрямована на підвищення доступу до інформації та послуг для людей з інвалідністю. Ще в минулому році ми провели моніторинг наших аптек на предмет їх фізичної доступності, а в листопаді провели тренінг для персоналу, на якому навчили коректно поводити себе з людьми з інвалідністю», — розказала операційний директор мережі аптек Наталя Биканова.

Завдяки активістам «Braille Studio» було надруковано інструкції до лікарських засобів шрифтом Брайля, що значно полегшить використання ліків  незрячими людьми. Елементарні дії – прочитати інструкцію, щоб не наплутати з дозуванням і правильним часом прийому ліків, для незрячих людей, які дуже часто потребують сторонньої допомоги, адже скористатися інтернетом не у всіх є змога і робити це, коли ти хворієш – незручно. Маючи під рукою інструкцію шрифтом Брайля, це можна зробити швидко, зручно і самостійно.

«Мережа аптек «Пані аптека» — це яскравий зразок соціально відповідального бізнесу, який працює не лише для отримання прибутку, але й дбає про свою відповідальність за розвиток суспільства, забезпечуючи рівний доступ до своїх послуг усім людям», — сказала Юлія Сачук, активістка та волонтерка «Braille Studio».

Студія друку шрифтом Брайля «Braille Studio» працює вже кілька місяців. Це волонтерський проект, спрямований на забезпечення вільного доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення книг та інших матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля.

Інструкції до 87 найбільш уживаних лікарських засобів, надруковані шрифтом Брайля, будуть доступні людям з порушенням зору та незрячим в аптеках мережі «Пані аптека» в місті Києві (проспект Перемоги, 20) та Одесі (Патнелеймонівська, 21).

«Ми закликаємо й інші аптеки як Луцькка і Волині, так і по всій Україні долучатись до нашої ініціативи, адже роблячи свій внесок в побудову більш то лерантного та відкритого суспільства по відношенню до людей з інвалідністю, ми всі разом наближаємось до європейського цивілізованого суспільства», — додала Наталя Биканова.

«Ми дякуємо всім, хто долучився до створення студії друку шрифтом Брайля «Braille Studio»: Тетяні Єремеєвій, Петру Пилип’юку, Володимиру Цибульському, благодійному фонду «Волинь-2014», Волинській обласній друкарні в особі Івана Синюка, Луцькій міській раді та міському голові Миколі Романюку, Волинській єпархії УПЦ, кожному, хто так чи інакше підтримував нас.

ДОВІДКОВО

BrailleStudioце волонтерський проект, спрямований на забезпечення доступу до інформації людей з порушеннями зору через створення книг та інших матеріалів, надрукованих шрифтом Брайля. Наша команда ставить собі за мету і надалі продукувати високоякісні матеріали, тому ми продовжуємо збір коштів для придбання потужнішого обладнання для друку шрифтом Брайля, і ви можете підтримати нас.

Реквізити для бажаючих допомогти: ГО ВОО ВГО «Генерація успішної дії», ЄДРПОУ 37004147, Р-р 26008055511197, МФО 303440 в Волинській філії ПАТКБ «ПриватБанк». Інформацію про діяльність «BrailleStudio» ви знайдете на нашій сторінці у Facebook.

Також «Braille Studio» вже видали: збірку про волонтерство і добро, яку упорядкувала Ірена Карпа,  «Волонтери. Мобілізація добра»,  дитячу книжку Надії Гуменюк «Літо з амазонками», різдвяну книгу Мар’яни Качмар «Івасикове Різдво», газету «Сім’я і дім», яку до речі плануємо видавати і надалі.

Якщо ви бажаєте їх отримати, то зробіть, будь ласка, попереднє замовлення, повідомивши телефоном 050-223-22-64, або написавши за вказаними адресами.

Крім цього, в «BrailleStudio» ви можете замовити друк і видання будь-якої продукції шрифтом Брайля – інформаційні буклети, меню, інструкції, програми заходів, листівки, періодичні видання, і звісно, книги.

Для ініціаторів проекту дуже важливо, аби незрячі люди читали якісні, цікаві, сучасні і різнопланові книги, тому вони будуть вдячні за вашу підтримку, відгуки та пропозиції.

Контактні особи проекту:

Віталій Ткачук, тел. – 050-223-22-64, e-mail: volyngud@gmail.com

Юлія Сачук, тел. – 063 443 29 32, e-mail: juliesachuk@gmail.com

 

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев