У Луцьку власник «Юванту», секретар наглядової ради СНУ орендує приміщення університету за 12 гривень в рік

news

Всього лише 12 гривень в рік сплачує Східноєвропейському національному університету за оренду приміщення приватна фірма.  Із метою нібито розмістити їдальню для студентів, однак вхід там лише для працівників ФК «Волинь», який теж є у приватній власності.

Приватна фірма «Скорпіон-Сервіс», власником якої є один із найвпливовіших бізнесменів Волині, екс-кандидат у мери Луцька Василь Токарський, орендує приміщення площею 310 кв. м. у будівлі історичного факультету Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки (вул. Шопена, 24). Вартість оренди – 12 гривень в рік.

Василь Токарський – бізнесмен, у 2010 році балотувався на посаду міського голови Луцька, власник торгового центру «Ювант» та приватної фірми «Скорпіон-Сервіс», яка займається  наданням в оренду та експлуатацію власного чи орендованого майна, також діяльністю ресторанів, надання послуг мобільного харчування тощо. Як зазначено на сайті Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Василь Токарський також є відповідальним секретарем наглядової ради університету.

Василь Токарський – відповідальний секретар наглядової ради Східноєвропеського національного університету імені Лесі Українки. ФОТО – сайт СНУ ім. Лесі Українки

Договір оренди Токарський уклав із 20 січня 2008 року до 20 січня 2033 року. В облраді підтвердили, що сума оренди є сталою і не змінювалась від дати укладення договору. Отож, бізнесмен орендував собі приміщення на 25 років за 300 грн.

Для порівняння інші приміщення під їдальні підприємці орендують в університету за такі суми:

 

У Волиньраді після мого звернення до керівника апарату облради Дмитра Дубняка, надали копію договору оренди між Східноєвропейським університетом та ПФ «Скорпіон-Сервіс». Відповідно до цього договору, ПФ «Скорпіон-Сервіс» рішенням сесії Волиньради приміщення передали у тимчасове користування за орендну плату 1 гривня на місяць, окрім того орендар сплачує комунальні послуги.

Згідно з договорем орендар зобов’язується провести там поліпшення, однак про те, яку суму має вкласти орендар, у договорі не вказано.

Договір може бути розірваний, якщо майно використовується не за цільовим призначенням. Цільове призначення – організація закладу громадського харчування і забезпечення організації харчування студентів комплексними обідами за пільговими цінами.

Із 2008 року спочатку там було студентське кафе «Ейнштейн». Після 16 години у кафе продавали алкоголь. У 2013 року Ігор Гузь звернувся до ректора стосовно роботи кафе. Як пояснив Ігор Гузь, тодішній депутат Волинської облради, студенти скаржилися, що в «Ейнштейні» продають алкоголь, а відповідно до наказу Міністерства освіти та науки, молоді та спорту України № 136 від 08.02.2012 р. у приміщеннях та на території навчальних закладів категорично заборонено продаж та вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

Згодом кафе закрили. Тепер тут їдальня для працівників футбольного клубу «Волинь», який, наголосимо, теж у приватній власності. Про те, що тут студент не може пообідати, свідчить також напис на дверях:

«Вхід у кафе лише для працівників ФК «Волинь».

Однак студенти істфаку запевняють, що їжу там продають будь-кому, хто завітає. За їх словами, ціни порівняно низькі, годують смачно і персонал привітний, але потрібно сказати, що ти з істфаку, аби знали що «свої люди».

Отож, я вирішила всупереч напису на дверях теж відвідати цю «їдальню». Зауважу, що на цей момент я є студенткою денної форми навчання у Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки. Однак, в «Ейнштейн» саме приїхали якісь круті «дяді», то ж мені безцеремонно сказали, що у нас не бар. Виходить, я студентка, але поїсти там не можу. Невідомо чому: чи то того, що не сказала, що своя, як мені радили студенти істфаку, чи того, що пішла туди уже, коли в облраді знали, що роблю це розслідування.

Зробити фото всередині приміщення не вдалось, але, виходячи, встигла побачити тріщини на стіні.

За словами декана історичного факультету Анатолія Шваба, така ціна оренди тому, що бізнесмен вклав туди значні кошти на ремонт приміщення. Скільки саме, він не пам’ятає точно. Каже, здається, 300 тисяч євро. До слова, курс на 2008 рік – 1 євро дорівнювало 8 грн, отож це два мільйони 400 тисяч гривень.

Ні з власником, ні з директором фірми вийти на зв’язок не вдалось, хоча секретар ПФ «Скорпіон-Сервіс» запевнила, що передасть директору чи заступнику директора про те, що я зверталась до них за коментарем. Я тоді залишила їм свій номер телефону і попередила, коли планую публікувати матеріал, однак досі до мене ніхто не телефонував.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інформаційного порталу «Волинь.info» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту: newsvolyn.info@gmail.com

 

 

 

 

0 Комментариев