У Луцьку відбувся практикум із застосування законодавства у сфері соцзахисту населення. ФОТО

news

Сьогодні, 8 грудня, у Луцьку відбувся семінар-практикум із застосування законодавства “Практичні аспекти реалізації законодавства у сфері соціального захисту населення” за участі членів Волинського регіонального відділення Асоціації міст України. Захід проводиться в рамках проекту “Пульс”, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID. Серед слухачів- представники органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад Волині. Подібні практикуми у Луцьку проводять уже всьоме, щоразу обираючи для обговорення найактуальніші теми, запрошують фахових спеціалістів та експертів.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

Як розповів на початку виконавчий директор Волинського регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Самойленко, із 2014 року діяльність організації спрямована на консультативну роботу із представниками органів місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад та тих громад, які планують створити ОТГ. Сьогодні ж основною темою для обговорень будуть особливості надання соціальних послуг у територіальних громадах відповідно до вимог чинного законодавства в умовах децентралізації. За його словами, соціальна сфера – це саме той визначальний чинник, що повинен забезпечити комфортні умови проживання громадян, а також залучити до громади якомога більше нових потенційних членів. Більше мешканців – більше надходжень до місцевого бюджету, а відповідно – економічне зростання.

Модератором заходу була начальник відділу соціальних допомог та житлових субсидій департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації Олена Маркусик. За її словами, щомісяця Волинь отримує із держбюджету близько 56 млн грн для виплати соціальних допомог малозабезпеченим родинам.

Учасники семінару обговорили запровадження інтегрованої моделі управління у сфері соціального захисту населення в територіальних громадах та ОТГ. Зокрема, йшлося про дві основні складові діяльності органів соціального захисту населення у містах, селищах та об’єднаних громадах- діяльність структурних підрозділів щодо забезпечення соціальних гарантій, передбачених законодавством та надання соціальних послуг громадянам, які з певних причин не можуть самостійно перебувати у соціумі та забезпечувати себе. У дяких українських обласних центрах (наприклад, у Вінниці) ці послуги координують так звані “прозорі офіси”.

Також учасники заходу обговорили особливості організації діяльності з питань державної політики у сфері соціального захисту в територіальних громадах, визначення уповноважених осіб з питань соціального захисту, прийом та опрацювання документів для надання соціальних допомог, компенсацій, житлових субсидій. Усі мали можливість подискутувати та обмінятися корисним досвідом.

  

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев