У Луцьку триває збір коштів на студію друку для незрячих

news

З ініціативи організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Луцьку стартував проект, який передбачає створення студії друку шрифтом брайля «BRAILLE STUDIO», — інформують організатори.

 

До проекту вже долучилась компанія Modern-Expo Group на чолі з Петром Пилип’юком і благодійний фонд Волинь 2014. А на старті проекту організаторів підтримала Тетяна Єремеєва, директор клініки Загурського.

Мета проекту — створення інтелектуально-розвиткового інклюзивного середовища на основі використання шрифту Брайля й сучасних технологій для забезпечення освітніх, інтелектуальних, професійних потреб незрячих дітей та дорослих в Україні.
Сучасний принтер, який друкує шрифтом Брайля, – це першочергове і необхідне обладнання для реалізації мети.
Тому ініціювали старт кампанії зі збору коштів для придбання принтера, що друкує шрифтом Брайля, який дає змогу незрячій людині самостійно форматувати,
друкувати, читати тексти, адже принтер має систему озвучення операцій, голосове меню і оснащений звуковими підказками.
Для забезпечення матеріально-технічної бази «Braille Studio» з метою реалізації проекту необхідно придбати:
1. Два принтери для друкування продукції шрифтом Брайля:
• BrailleBox – це одна з найновіших потужних моделей брайлівських принтерів, що дозволить друкувати великі за обсягом матеріали: художню, пізнавальну,
довідникову літературу, розробки розвиткового та навчально-методичного характеру. Принтер розміщуватиметься у м. Києві та працюватиме на задоволення потреб
усієї України (16000$ USD).
• Everest – цей принтер дозволить друкувати продукцію шрифтом Брайля менших обсягів для регіонального користування (Західна Україна). Принтер розміщуватиметься
у м. Луцьку, його робота буде зорієнтована в основному на задоволення щоденних потреб незрячих учнів, студентів, молоді, фахівців; батьків та педагогів,
які забезпечують навчання та виховання дітей з глибокими порушеннями зору; закладів сфери обслуговування громадян тощо (4000$ USD).
2. Витратні матеріали: спеціальний брайлівський папір високої якості; спеціальні теки-зшивачі для оправи друкованої продукції.
Ми щиро усвідомлюємо, що реалізація нашого проекту стане можливою лише за вашої підтримки й допомоги кожного!

Реквізити рахунку в Ощадбанку: одержувач – ВГО «Генерація успішної дії», код ЄДРПОУ 34935692, рахунок: 26007300943056 у ГУ м. Києва та Київській обл. АТ «Ощадбанк», МФО 322669, код ЄДРПОУ банку 09322277.

Реквізити рахунку в ПАТ КБ «Приватбанк»: одержувач – ВО ВГО «Генерація успішної дії», ЄДРПОУ 37004147, рахунок: 26001055402689 у філії Волинського Головного регіонального управління ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 303440.

Проблема, на вирішення якої спрямований проект

В Україні відсутній доступ для незрячих дітей та молоді на рівні з однолітками без інвалідності навчатися, інтелектуально розвиватися, отримувати професійні навички через нестачу навчальної, довідниково-пізнавальної та художньої літератури, дидактичних, прикладних матеріалів, розвиткових ігор та спеціалізованих видань у доступному форматі, насамперед шрифтом Брайля.

За державні кошти забезпечується лише мізерний відсоток від необхідних потреб, що негативно позначається на якості навчального процесу, та, в свою чергу, зменшує в рази шанси людей з порушеннями зору отримати якісну освіту, а згодом – і працевлаштуватися та бути залученими до життя в громаді, як повноцінні члени українського суспільства.

Розуміючи, наскільки важливими є кожна доступна книжка, карта, гра для інтелектуального розвитку, ми хочемо реалізувати у «Braille Studio» простір рівних можливостей для повноцінного включення незрячих людей в українське суспільство через створення належних умов для їх:

  • навчання;
  • пізнання;
  • розвитку;
  • інтеграції.

 

Цільова аудиторія проекту:

  • Люди з інвалідністю по зору різних вікових категорій: учні, студенти, фахівці.
  • Люди без інвалідності, які будуть залучені до активної діяльності.
  • Педагоги загальноосвітніх інклюзивних та спеціальних шкіл, реабілітаційних установ, представники громадських організацій.

Організатори проекту: Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» за участі Тетяни Єремеєвої – директорки Клініки Загурського.

Ключова команда проекту:

Юлія Сачук – віце-президентка ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», експертка Коаліції з протидії дискримінації в Україні з питань інвалідності, авторка і координаторка низки соціальних проектів, зокрема в межах яких було створено рельєфно-графічну схему ліній Київського метрополітену та рельєфно-графічну адміністративну карту України. Телефон: +38063-443-29-32. Email: sachuk@gud.org.ua.

Анна Серпутько – представник ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії», співавтор та експерт кількох освітніх і просвітницьких проектів організації з питань навчання дітей з порушеннями зору, розробки та виготовлення навчально-методичних матеріалів, зокрема рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Віталій Ткачук – Голова Волинського осередку Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії». Телефон: +38050-223-22-64. Email: volyngud@gmail.com.

 

Довідкова інформація:

Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» заснована в 2006 році, поширює свою діяльність на територію всієї України та має осередки у більшості її областей.

Мета діяльності організації: реалізація і захист прав та основоположних свобод людей з інвалідністю по зору, сприяння їх повному включенню до всіх сфер життя суспільства.

Інтернет-сайт організації – www.gud.org.ua

Facebook – https://www.facebook.com/OrganizationGUD

0 Комментариев