У Луцьку розкажуть, як створювався ВІА “Світязь”

news

В юнацькій бібліотеці проведуть вечір спогадів про легендарний ансамбль.

Про це пише Волинська газета.

Історія вокально-інструментального ансамблю «Світязь», що був створений 50 літ тому, починалася, як історія «оркестру по боротьбі з джазом», зазначають у волинській обласній бібліотеці для юнацтва. Саме у стінах бібліотеки 30 березня о 15 год. відбудеться захід, присвячений півстолітньому ювілею ВІА «Світязь».

У другій половині 1970-х, мабуть, не знайшлося б в Україні жодного музиканта, який би не знав про “Світязь”. Хоч у кожній обласній філармонії діяв бодай один відомий і популярний ВІА, все ж касових, до яких належав і самобутній волинський ансамбль, було не так уже й багато. У “Світязі” завжди робили ставку на високопрофесійних музикантів. Започаткував це Валерій Громцев, а продовжили Олександр Сєров, Станіслав Чуєнко, Іван Благун, Олександр Гаркавий… Не забуваймо, що солістом “Світязя” був один із метрів вітчизняної пісні й улюбленець не одного покоління Василь Зінкевич.
Ансамбль спершу не мав вокаліста. Але згодом усі зрозуміли, що без фронтмена, чи фронтлайнера, як нині модно говорити, не обійтися. І тут втрутився його величність випадок: Василь Зінкевич покинув чернівецьку “Смерічку”, і йому одразу запропонували місце у новому ВІА. Тим паче, що ще з Чернівців він був знайомий з Валерієм Громцевим, адже співав його популярні пісні “Жовтий лист” на слова Володимира Івасюка і “Скажи, скажи” на вірш Василя Бабуха.

Ім’я Валерія Громцева в Україні в ті часи було на зразок “Пінк Флойда” для європейців. Він був не лише відомим композитором, музикантом від Бога, а й таким же аранжувальником. Кажуть, саме Валерій допомагав Володимиру Івасюку аранжувати “Червону руту”.

 

ВІА “Світязь” Волинської обласної філармонії поруч зі “Смерічкою”, “Кобзою”, “Ватрою”, “Краянами” назавжди залишиться одним із найпопулярніших українських естрадних колективів, які формували і напрям національної пісні 1970–1980-х років.

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев