У Луцьку на Театральному майдані відбулася акція на підтримку Олега Сенцова. ФОТО

news

Два десятки лучан зібралися у центрі міста у рамках світової акції #SaveOlegSentsov на підтримку українського режисера Олега Сенцова, який перебуває у полоні росіян. Активісти хочуть привернути до проблеми увагу світової спільноти та вимагають у Росії відпустити на волю безневинних людей, – повідомляють Інформаційне агенство Волинські новини

 

Акція відбулася в Луцьку на Театральному майдані.

Її учасник Дмитро Безвербний пояснив, чому захід такий важливий.

«Тут зібрався театр «ГаРмИдЕр» та інші небайдужі лучани на підтримку Олега Сенцова та інших українських політичних в’язнів Кремля. Для нас це важливо не лише, як для митців, а й як для громадян України. Ця тема зараз стала дуже гострою, адже Олег голодує вже 20-й день. Ми бачимо, що агресія Росії полягає не лише у війні на Донбасі, а й у позбавленні волі невинних людей, їх катують , мучать і цим же мучать й весь український народ.

Ми хочемо, аби Кремль відпустив політв’язнів і це питання обговорили на наступному засіданні «Великої сімки», аби світова спільнота зреагувала на свавілля Росії», – наголосив Дмитро.

З його слів, подібні акції сьогодні відбуваються в 50 містах світу.

Нагадаємо, нещодавно члени російської асоціації «Свободное слово», Санкт-Петербурзького ПЕН-клубу та «Вольного исторического общества» звернулися до учасників Петербузького міжнародного економічного форуму із закликом підтримати їхнє звернення-вимогу до керівництва Росії щодо звільнення українського режисера Олега Сенцова.

Зауважимо, що 16 травня 2018 року адвокат Сенцова повідомив, що його підзахисний оголосив безстрокове голодування. У такий спосіб Олег Сенцов вимагає звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають у російських тюрмах.

За даними української правозахисної ініціативи LetMyPeopleGo, наразі Росія із політичних мотивів тримає у місцях неволі 64 українців.

0 Комментариев