У Луцьку може зрости вартість водопостачання та водовідведення

news

КП «Луцькводоканал» повідомляє про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги водопостачання та водовідведення. Про це інформують на сайті підприємства.

 

В умовах постійного підвищення цін на електроенергію та природний газ, паливно-мастильні матеріали, обов’язкових зборів і платежів та розміру прожиткового мінімуму собівартість послуг з водопостачання та водовідведення, які надає підприємство, неухильно зростає. КП «Луцькводоканал» провело розрахунки тарифів на послуги водопостачання та водовідведення на 2019 рік.

Основними чинниками, що вплинули на ріст фактичної собівартості послуг водопостачання та водовідведення є:

1. збільшення мінімальної заробітної плати відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» з 1 січня 2018 розмір мінімальної заробітної плати становить 3723 грн.

2. збільшення бази оподаткування та розміру ставок збору за спеціальне користування водними ресурсами в 2 рази за рахунок зміни об’єкта оподаткування

3. збільшення вартості солі на 5,7% за рахунок збільшення вартості таблетованої солі

4. збільшення вартості електроенергії на 6,2 % з 1.04.2018 – 2,26159 грн./кВт.год.(без ПДВ);

5. ріст паливно-мастильних матеріалів: А-92 на 9,2% (бензин А-92 на 7,2 % в діючому тарифі 2018 р.-21,07 грн./л, 01.03.2018 р.-22,58 грн./л; дизпаливо на 11,8 % в діючому тарифі 2018 р.-19,23 грн./л, 01.03.2018 р.-21,51 грн./л; )

6. збільшення екологічного податку та податку на землю у зв’язку зі зміною нормативної грошової оцінки земельних ділянок;

7. збільшення витрат на обслуговування підвищуючи установок за рахунок росту електроенергії та збільшення витрат на обслуговування підвищуючи установок.

     Перегляд тарифів на послуги водопостачання та водовідведення необхідний для того, щоб привести їх до економічно обґрунтованого рівня, що забезпечить беззбиткову діяльність КП «Луцькводоканал» та здійснити впровадження низки першочергових інвестиційних проектів, спрямованих на забезпечення розвитку виробництва, підвищення надійності, якості технологічного процесу, впровадження енергозберігаючих технологій, відповідно до затвердженої інвестиційної програми на планований період.

      Враховуючи викладене, КП «Луцькводоканал» було проведено розрахунок тарифів на централізоване водопостачання і централізоване водовідведення та тарифів на постачання холодної води, водовідведення ( з використанням внутрішньобудинкових мереж).

 

 

 

0 Комментариев