У Луцьку мітингували “базарники”: до чого до страйкувалися?

news

Сьогодні зранку Луцьку міську раду оточили підприємці “Центрального”, “Завокзального” та “Північного”  ринків. Адже саме 25 вересня за інформацією страйкарів було заплановане засідання сесії міської ради, на якому розглядатиметься питання розподілу земельної ділянки, що є під ринком.

Підприємці “Завокзального” та “Центрального” ринків прийшли до стін мерії, аби залишити за собою свої робочі місця, а підприємці з “Північного” ринку  підтримали мітингарів своєю присутністю.

Як розповіли повідомляє ІА “Конкурент” зі слів підприємців, які прийшли на акцію,  розподіл землі буде зроблений, бо на цій території є людина, яка має у власності ділянку і не може нею повноцінно користуватися.

Земельна ділянка, на якій розташований ринок вже більше 20 років, перебуває в оренді Волинської облспоживспілки. Тому підприємці Старого ринку обурюються, адже виникає питання, чи законно була отримана ділянка на території, яка перебуває в оренді, і чому міська влада відстоює інтереси однієї людини.

Як повідомив Ігор Поліщук: “Вони не знали, що такого питання не буде. Але ми від усього депутатського корпусу висловили позицію, що ринок в такому стані та такому місці бути не може і не буде. Ми запропонували підприємцям бути дотичними до того, куди вони будуть перенесені та яким чином”.

 Через мітинг засідання сесії міської ради довелося відкласти. В той час з підприємцями намагалися домовитися представники ініціативної групи: Григорій Пустовіт, Ігор Поліщук, Григорій Недопад, Костянтин Петрочук, Олександр Козлюка, Тарас Шляхтич, Сергій Була, Павло Данильчук.

“Ми домовилися, що буде переговорна група і з понеділка ми обговоримо питання перенесення ринку. Наша позиція, що облспоживспілка більше не матиме там земельної ділянки”, – розповів Ігор Поліщук.

Також депутати прийняли рішення щодо зняття з порядку денного питання про створення тимчасової контрольної комісії з питань вивчення виконання Волинською облспоживспілкою умов договору оренди землі

Стосовно змін, які відбудуться після перенесення ринку з вулиці Глушець, директор департаменту економічної політики Борис Смаль пояснив, що економічна ситуація після даних змін змінюватиметься в позитивну сторону.
 Таким чином, налагодиться робота підприємства «Луцькі ринки», яке на даний час не може працювати у звичному режимі через судові тяганини. І взагалі, на місці Старого ринку не може бути ринку взагалі, за винятком сувенірної продукції, кіосків. Оскільки, Старий ринок псує враження туристів про історичну частину міста, які все частіше приїжджають до Луцька.

«Турист виходить від готелю «Україна», йде вулицею Лесі Українки, в замок Любарта, потім пройдеться по скверу, який буде замість Старого ринку, підійметься до проспекту Волі і знову до готелю «Україна». Переночувати, в неділю погуляти і поїхати додому», – зауважив Борис Смаль.

На запитання про закриття Завокзального ринку, радник міського голови Ігор Поліщук пояснив, частина ринку знаходиться на газовій трубі високого тиску. У випадку аварії, ринок зазнає не тільки матеріальних втрат, але й людських. І оскільки така ситуація є небезпечною, то був винесений припис. І, відповідно,  Управління ДСНС подало позов на закриття ринку.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев