У Луцьку фінішував проект від всеукраїнської благодійної організації

news
Добіг до фінішу проект «Програми 15», яка реалізується в Луцьку Всеукраїнською благодійною організацією «Український фонд «Благополуччя дітей» у співпраці з управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службою у справах дітей, управлінням освіти Луцької міської ради.

19 квітня 2017 року відбулась підсумкова зустріч тренерів та учасників програми, — йдеться на сайті Луцької міської ради.
Проект тривав впродовж 2 останніх місяців для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у луцьких опікунських, прийомних сім’ях,  дитячому будинку сімейного типу, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.
   Програма «15» – це унікальна комплексна програма для громади, в якій у рівних умовах підлітки та значущі для них дорослі обговорювали 15 різнопланових тем, пов’язаних із збереженням здоров’я, формуванням відповідальної та безпечної поведінки, підвищенням навичок безконфліктного спілкування. Завданнями «Програма 15» були: за нетривалий проміжок часу допомогти молодим людям та їх значущим дорослим налагодити стосунки, розширити знання про важливі соціальні теми. Організатори «Програми 15» підібрали кращих фахівців для тренінгової роботи з учасниками. Унікальність програми полягала в її простоті. На зустріч змогли приходили і дорослі і діти. Обговорення та вирішення проблем проводилось у формі діалогу, ток-шоу та дискусії, обговорення, гри.
Програма-15 мала на своїй меті ефективне втручання в процес виховання дитини, налагодження сімейних відносин шляхом проведення циклу одночасних занять однакової тематики з групами дітей (окремо хлопці та дівчата), їх значимих дорослих, які замінюють їм матерів та батьків.
   З привітальним словом до учасників фінальної зустріч звернувся перший заступник міського голови  Григорій Недопад. Він привітав дітей, піклувальників, прийомних батьків із успішним завершенням проекту та запевнив присутніх у тому, що попереду у громаді міста Луцька планується реалізація цілої низки соціально-значущих соціальних проектів, які покращать рівень життя лучан. Григорій Недопад зазначив, що і особисто для нього теми, що опрацьовувались на заняттях «Програми 15» важливі і актуальні,  адже і в його сім’ї виховуються діти. Він подякував фахівцям, які виявили бажання працювати над реалізацією програми, і запевнив, що міська влада і надалі сприятиме їхній роботі.
   Зі слів координатора програми у Луцьку, доцента Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Валерія Петровича, програма вже протягом двох років тривала у навчальних закладах Луцька, охопивши понад 300 батьків і дітей. Після роботи в навчальних закладах організатори програми вирішили вийти на рівень територіальної громади. Спільно з управлінням соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді та службою у справах дітей працювали у рамках програми з іншими категоріями населення – прийомними батьками, опікунами та піклувальниками, прийомними та підопічними дітьми. Завдяки активності учасників і тренерів та їх спільній роботі дозволило за 15 зустрічей не лише побачити шлях до благополуччя, але й навчитися йти по ньому самостійно. Очікуваними результатами для батьків стало: ознайомлення з виховним досвідом інших родин, можливість знайти відповіді на актуальні питання сімейного виховання, розвиток соціальної компетентності з питань запобігання негативній соціалізації у родині, налагодження ефективної комунікації між поколіннями. Опікуни, прийомні батьки, вихователі мали змогу поспілкуватись та відпочити від повсякденних турбот, цікаво та змістовно провести час.
   Піклувальник Кузьмик Олег, який виховує племінника-підлітка, зазначив що тренінгові заняття дали йому можливість розглянути незручні чи неприємні для розмови теми, як статеве виховання, вживання наркотичних і психоактивних речовин, проблем з насиллям, які оточують нас в суспільстві і яких батьки не завжди хочуть торкатися. З його слів, програма дозволила збільшити час простого спілкування у колі сім’ї , змінити стиль спілкування та поведінки, навчила як дітей, так і дорослих навичок безпечної поведінки. Програма дозволила дорослим стати більш авторитетнішими в очах власних дітей.
   Прийомна мати Людмила Шурма розповіла про те що участь у програмі, попри її багаторічний педагогічний стаж, дозволила їй з іншої сторони пізнати свою прийомну дитину та згуртувати їх сім’ю ще більше. Регулярні заняття у невимушеній  доступній формі, в яких брали участь і діти, і дорослі сприяли поліпшенню сімейних відносин, взаєморозумінню. Дорослі навчилися краще розуміти свою дитину, а, можливо, і самих себе, стали більш обізнаними з “важких” тем, які турбують дітей.
   Учасник підліткової групи Антон розповів, що охоче відвідував щотижневі зустрічі. Заняття допомогли йому дізнатися, як стати успішним, впевненішим, дозволили навчитись працювати у команді, адекватно та відповідально себе оцінювати, приймати важливі рішення, набути впевненості у собі, знайти нових друзів.
   Тренери програми Оксана Закусило, Андрій Здіховський, Олександр Остапьовський, Інна Федорчук, Лариса Никитюк подякували дітям-учасникам та дорослим, які замінюють їм батьків, за плідну спільну роботу, взаємодію, взаємопідтримку. Насамкінець зустрічі організатори програми підготували для учасників чаювання, частування смачною піцою, солодощами. Діти на згадку отримали футболки та сумочки з логотипами Програми 15, сертифікати про участь у тренінгах.

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев