У Луцьку черга в дитячі садочки становить близько 980 осіб

news

Сьогодні, 15 серпня 2017 року, відбулася селекторна нарада Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з питань підготовки навчальних закладів до нового 2017-2018 навчального року. Серед присутніх у віртуальній студії Волинської філії ПАТ «Укртелеком» – голова облдержадміністрації Володимир Гунчик та його заступник Світлана Мишковець, перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, заступник начальника управління – начальник відділу дошкільної, загальної середньої та вищої освіти облдержадміністрації Тетяна Соломіна та інші.

Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Зокрема, за словами Володимира Гройсмана, Уряд України, в рамках реалізації п’яти ключових реформ держави, розпочинає пілотні проекти загальнодержавної програми «Нова українська школа».

“Освіта для нас залишається пріоритетом. Людина лише раз в житті може отримати якісну дошкільну й середню освіту. І наше завдання – забезпечити доступ до якісної освіти, аби молоді люди були конкурентними в подальшому житті. Вже в 2017 році ми визначили пріоритетом збільшення на 50% зарплат вчителям. Будемо й надалі підтримувати цей напрямок, і в бюджеті 2018 року він знайде своє відображення. Маємо повернути до школи вчителів, які через брак коштів свого часу пішли шукати кращої долі”, – зазначив Володимир Борисович.

Своєю чергою, міністр освіти і науки України Лілія Гриневич повідомила, що 1-го вересня до 1-го класу піде 408 тис. 208 першокласників. Найбільше першокласників у Дніпропетровській області –  34 тис. 767 осіб. В той же час, цьогоріч у 100 школах країни, по 4 з кожної області, пілотуватимуть новий держстандарт початкової освіти. Обирали школи за низкою критеріїв – від наповнюваності класів до досвіду учителя та готовності директора до змін. Більшість областей відповідально поставилися до підготовки відповідних початкових класів, серед них – і Волинь. Зараз триває доопрацювання модельного курсу для вчителів, а також розробка дистанційної складової їх навчання, а наступного року за новим держстандартом початкової освіти  навчатимуться усі першокласники, що підуть до школи у 2018 році.

“Уряд інвестує в освіту – це послідовна політика. Порівняно з бюджетом 2016 року, цього року видатки на освіту збільшено з 5,72% ВВП до 6,52% ВВП. Загалом зведений бюджет на освіту цього року складає 168,6 мільярдів гривень проти 129,4 мільярдів гривень минулого року”, – наголосила Лілія Михайлівна.

Окрім того, Прем’єр-міністр України нагадав, що в рамках досягнення поставлених цілей Уряд сприятиме роботі в декількох напрямках, а саме: продовження створення опорних шкіл, яких нині в Україні налічується вже понад 380, закупівлі шкільних автобусів для довозу учнів до навчальних закладів, забезпечення освітніх потреб в гірській та сільській місцевості. Відповідні доручення вже дані профільним міністерствам, в тому числі Мінрегіону та Мінфіну. Особлива увага – забезпеченню відповідних умов навчання: від ремонту шкіл до повної комплектації підручниками, а також вирішенню питання перевантаження шкіл і зменшення черги в дошкільні навчальні заклади. Глава Уряду висловив впевненість, що проблему черг в дитячі садки вирішать вже до 2021 роки спільними зусиллями Уряду та місцевої влади, яка завдяки децентралізації має в своєму розпорядженні достатні ресурси.

Опісля – перейшли до розгляду ситуації на місцях. Що ж стосується Волині, як повідомив керівник найвищої виконавчої гілки влади в області, то рівень готовності закладів освіти до нового 2017-2018 року навчального року становить 94 %. Наразі роботи тривають. Проблемним залишаються черги в дитячі садочки. До прикладу, в місті Луцьку вона становить близько 980 осіб. Тому Глава Уряду доручив активніше працювати в даному напрямку. Насамкінець зазначимо, що 29 серпня 2017 року відбудеться обласна колегія для працівників освіти за участі голови облдержадміністрації Володимира Гунчика.

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев