У Луцьку безкоштовно міряли тиск та закликали берегти серце. ФОТО

news

З метою підвищення уваги населення Волині до проблеми тютюнопаління, інформування та нагадування  суспільству про згубний вплив куріння на здоров’я людини, а також з метою профілактики серцево-судинних захворювань серед населення області в рамках заходів по реалізації регіональної програми «Волинькард» та пропаганди здорового способу життя Волинським обласним центром здоров’я було організовано проведення медико-соціальної акції до Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням.

Відзначення Всесвітнього дня боротьби з тютюнопалінням започатковане у 1987 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я і відзначається 31 травня кожного року. В цей день по всьому світу проходять антитютюнові акції.

Куріння – серйозна медико-соціальна проблема. Складність її вирішення часто полягає у невідповідності стандартного відношення до паління в суспільстві та його дійсного значення у руйнуванні здоров’я людей. Ще  Оноре де Бальзак відзначав, що тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації.

Усі бажаючі у період з 30 по 31 травня 2016 року мали можливість пройти обстеження на предмет виявлення факторів серцево-судинного ризику в центрах первинної медико-санітарної допомоги, міських та районних лікувальних закладах. Крім того, були організовані тимчасові пункти вимірювання артеріального тиску в громадських місцях, торговельних центрах за активної участі лікарів первинної ланки, студентів медичних коледжів. Відомо, що кожна випалена цигарка спричиняє звуження судин, що відповідно веде до підвищення артеріального тиску (АТ), а встановлено, що підвищення  систолічного АТ на 20 мм рт.ст.,  діастолічного  – на 10  мм рт. ст. підвищує ризик смерті внаслідок інфаркту та інсульту в два рази.

48d3d04d-60fa-4c5a-97c0-d8121674c28f

Щодо результатів медико-соціальної акції, зокрема проведеної в ЦУМі у м.Луцьку (окрема подяка керівництву торгового центру), працівниками обласного центру здоров’я та студентами Луцького базового медичного коледжу проведено вимірювання артеріального тиску 91 особі, вперше виявлено підвищений артеріальний тиск у 6 осіб.  Варто зауважити, що кожного разу при проведенні подібних акцій ми завжди виявляєм до 10% людей з вперше діагностованою артеріальною гіпертензією, які до цього не знали що мають підвищений артеріальний тиск, адже на початкових стадіях захворювання підвищення АТ ніяк себе не проявляє і взнати про те, що у Вас є підвищений АТ можна лише взявши в руки тонометр і вимірявши АТ. Це також підкреслює важливість проведення таких акцій, адже якщо людина прислухається до рекомендацій, вчасно звернеться до сімейного лікаря для до обстеження і при потребі розпочне отримувати відповідне лікування – то це фактично є попереджені ранні інфаркти та інсульти, а отже врятоване і продовжене чиєсь життя.

041347c3-7637-4b9b-ae3f-0ae0a2c2cb74 35288d8a-9118-47a2-8ad3-2b661b6bd54e

Серед відвідувачів розповсюджувались інформаційні буклети «Захистіть своє серце», «Контрольований артеріальний тиск – шлях до продовження Вашого життя», листівки проти тютюнопаління «Не вбивай себе», «Інформаційний лист для пацієнта з артеріальною гіпертензією».

Одночасно з процедурою вимірювання артеріального тиску проводилась роз’яснювальна робота щодо факторів серцево-судинного ризику та необхідності регулярного відвідування лікаря.

У лікувальних закладах області оформлені куточки здоров’я, в яких розміщені санітарні бюлетені «Куріння – звичка, яка вбиває». 48d3d04d-60fa-4c5a-97c0-d8121674c28f

Інформація про загальну кількість людей, які були обстежені у всій області протягом 30-31 травня 2016 року, та кількість вперше виявлених артеріальних гіпертензій буде відомою пізніше, після отримання і підсумовування усіх даних надісланих від лікувально-профілактичних закладів області.

Маємо надію, що проведення таких акцій змусить людей частіше задумуватись про стан свого здоров’я і більше цікавитись профілактикою захворювань. Ну і звичайно, ті хто курять – кидайте цю згубну звичку, не будьте ворогом своєму здоров’ю!

       Сергій Новосад

 

0 Комментариев