У Луцькому центрі зайнятості навчають правильно складати дієве резюме

news

Резюме – це документ особи, у якому подаються короткі відомості про навчання, трудову діяльність та професійні досягнення особистості, яка його складає. Загалом якихось суворих вимог щодо розташування реквізитів резюме немає. Резюме має бути легким на вигляд і чітким за структурою. Не більше сторінки (максимум 2) А4. Інше розповісте при співбесіді. Шрифт – Times New Roman, розмір – 12-14 пунктів. Резюме розбивається на короткі абзаци.

Повідомляє Луцький МЦЗ у “Фейсбук“.

Правила написання резюме:
1. ПІБ, відсканована фотографія. Щодо фото, то краще його додати до документа. Знову ж таки, це не тільки буде виділяти ваш зразок резюме, на фоні купи інших заявок, не маючих «обличчя». Психологи стверджують, що будь яка людина, краще сприймає такий «опис» професійного життя, маючи перед очима зображення кандидата. А передивлятись почту, включаючи і ваше резюме, буде саме людина.
2. Адреса, номери телефонів, електронна адреса, дата народження. Для осіб, які проживають не за місцем реєстрації, зазначити місце перебування.
3. Мета (одне або декілька слів): працевлаштування, отримання посади (вказати якої) тощо.
4. Кваліфікація: перелік ділових якостей та професійних навичок, найбільш вагомих для планової посади.
5. Професійний досвід викладається у зворотньому хронологічному порядку (спочатку вказується останнє місце роботи). Вкажіть дати початку і закінчення роботи, повну назву посади та підприємства. Для студентів необхідно вказати місця проходження виробничої практики, теми самостійно виконаних дипломних та курсових робіт, волонтерську діяльність.
6. У пункті «Освіта» потрібно у зворотній хронології перерахувати всі навчальні заклади, які Ви закінчили чи навчаєтесь зараз (крім середньої школи), вказавши назви отриманих спеціальностей, кваліфікацій, рівень отриманих дипломів. Зі збільшенням часу минуло після закінчення навчального закладу, тим менше місця цей пункт має займати в резюме. Як правило, роботодавець читає тільки перші рядки цього пункту.
7. Досягнення та додаткова інформація: вказати рейтинг навчання, перемоги у конкурсах, наявність дипломів з відзнакою, свідоцтв, сертифікатів, рівень знань мов, володіння ПК та інших програм, які дотичні з майбутньою роботою.
8. Особисті якості: зазначте власні найбільш важливі якості, які можуть зацікавити потенційного роботодавця.
Резюме повинно бути написане грамотно, лаконічно, максимально конкретно, видрукуване на комп’ютері на хорошому білому папері. Попросіть когось, хто добре володіє мовою, якою написане резюме, перевірити грамотність його написання. Це особливо важливо при написанні резюме іноземною мовою.
Пам’ятайте, що резюме пишеться під конкретного роботодавця та вакансію!

Автор статті: Iryna Hupalo

0 Комментариев