У Луцькому СІЗО запевняють, що засуджений помер через хворобу печінки

news

У Луцькому СІЗО прокоментували смерть засудженого – повідомляють, що хлопець помер через гостру печінкову недостатність, токсичний гепатит.

Про це йшлося сьогодні, 4 грудня, під час прес-конференції у луцькому СІЗО із керівництвом.

Начальник слідчого ізолятора Сергій Киреєв прокоментував, що це була смерть засудженого у межах слідчого ізолятору. Він розповів, що 18 жовтня 2017 року Дмитра Листовничого затримали у супермаркеті працівники володимир-волинської поліції через крадіжку пляшки віскі. Після цього його обстежили у Володимир-Волинській міській клінічній лікарні. Хлопець з 2016 року мав психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю, синдром залежності та перебував на обліку у нарколога.

Начальник медичної частини Луцуького СІЗО Петро Ілюшик частини повідомив, що 19 жовтня 2017 року прибув ув’язнений, який мав тілесні ушкодження. Був на той момент адекватний, однак призначив йому два препарати, бо люди, які зловживають алкоголем, тяжко переносять «синдром відміни».

До слова, Дмитро Ластовничий був п’ять разів судимий за вживання наркотичних засобів.

Сергій Киреєв зазначив, що після огляду засуджений був поміщений у камеру режимного корпусу, де перебував упродовж доби. 20 жовтня його виводили двічі з камери для надання йому медичної допомоги, оскільки у нього розпочалися раптові психічні розлади. Його перевели в одиночну камеру біля збірного відділення для постійного контролю з боку чергової частини та лікарів.

Нагадаємо, у СІЗО показали, у яких умовах перебував дві доби засуджений. 

22 жовтня в 16:45 черговий слідчого ізолятора помітив, що Листовничому стало погано. Перед тим засуджений неодноразово стукав у двері руками ногами, бився головою, тому що у нього були приступи «білої гарячки».

Йому почали надавати медичну допомогу о 16:48 – викликали до нього чергового фельдшера. Також тоді ж прибув начальник медичної частини. О 16:53 викликали бригаду «швидкої» медичної допомоги, яка прибула у слідчий ізолятор о 17:00. О 17:10 зафіксували першу ізолінію на кардіомоніторі. О 17:30 зафіксували констатували смерть.

Після цього викликали працівників слідчо-оперативної групи Луцького міськвідділу.

Щодо того, що у голові була дірка, як про це пишуть у ЗМІ, то начальник СІЗО запевнив, що це нісенітниця. Стосовно цього факту відкрили кримінальне провадження за ст. 115 ч. 1 «вбивство, тобто умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині; карається позбавленням волі на строк від семи до п’ятнадцяти років».

 

Сергій Киреєв наголосив, що всі тілесні ушкодження були отримані засудженим самим внаслідок неадекватної поведінки. Причина смерті за висновками судово-медичної експертизи – гостра печінкова недостатність, токсичний гепатит

Основне питання, як наголошує начальник слідчого ізолятора, що незрозуміло, як у лікарні у Володимир-Волинському засудженому зробили довідку, що він може перебувати в умовах СІЗО.

 

 

2 Комментарии