У Луцькому районі біля адміністративних споруд будуть вивішувати “бандерівський” прапор

news

На один день в році біля адміністративних споруд, розташованих на території Луцького району, будуть вивішувати революційний прапор ОУН-УПА. Про це стало відомо 29 березня під час позачергової сесії Луцької районної ради, – пише Інформаційне агенство ВолиньPost.

 

Червоно-чорний стяг підніматимуть 14 жовтня, у День захисника України, поряд із синьо-жовтим біля адміністративного будинку Луцької райради. Сільським, селищним радам, керівникам підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, громадським об’єднанням району рекомендують запровадити таку ж практику.

Рішення ухвалили для відновлення, збереження та вшанування пам’яті, привернення
уваги громадськості до історії боротьби та борців за незалежність України.

Проект викликав дискусію між депутатами. Одні вважали, що це питання не є найважливішим на сьогодні, тому його не варто було ставити питанням № 1 у порядку денному, а натомість вирішувати, наприклад, проблеми поганих доріг. Такої думки була зокрема депутат Оксана Янчук. Голова Луцької РДА Ігор Ярмольський зауважив, що перш, ніж ухвалювати рішення, треба подумати про усіх волинян, які їдуть на заробітки у Польщу, і їхнє майбутнє на теренах країни-сусіда, адже таке рішення може розсварити людей двох країн.

«Тут чітко прослідковується російський слід. Питання стоїть, щоб зіштовхнути лобами український і польський народ. Ми маємо вже війну на Сході, нам ще роблять війну на Заході. І перш ніж прийняти таке рішення, треба дуже добре зважити. Це політичне рішення і воно аж ніяк не стосується діяльності Луцької районної ради і тих проблем, які ми маємо тут вирішувати», – сказав Ігор Ярмольський.

Натомість депутат від «Свободи» Марія Пивовар здивувалась, чому прапор підніматимуть лише один раз, чому це не можна робити в інші свята, наприклад, в День Незалежності.

«Чому ми думаємо тільки за волинян, які працюють у Польщі, чому ми не думаємо про тих, які воюють в АТО? І це якраз наш революційний прапор. УПА воювала за незалежну Україну. І тих країн, які воювали між собою, – Радянський союз і фашистська Німеччина немає, а Україна є. І ми далі продовжуємо боротьбу за цю незалежність. І я думаю, що якщо тільки в один день на 14 жовтня вивісити український бойовий прапор, з яким наші волиняни вмирають на Сході, щоб захистити нашу незалежність, це буде нам ганьба, якщо ми цього не приймемо. Ми повинні це прийняти як патріоти нашої держави, як громадяни нашої країни і в підтримку тих, хто повертається в цинкових гробах», – сказала Пивовар.

Також під час засідання ради йшлося про те, що поляки «почали перші», ухваливши так званий «антибандерівський» закон, нав’язуючи українцям, кого їм вшановувати, а кого ні.

Врешті, депутати таки проголосували «за».

 

Автор статті: Валентина Тиненська

0 Комментариев