У луцькому госпіталі ветеранів війни оновили ще одне відділення

news

Неврологічне відділення відновного лікування ЛПЗ «Волинський обласний госпіталь ветеранів війни» на 30 місць офіційно відкрили сьогодні, 26 січня 2015 року. Оглянув відділення та поспілкувався із пацієнтами – демобілізованими військовослужбовцями АТО — голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Про це повідомляє прес-служба Волинської ОДА.

Варто зазначити, що спрацювали підрядники, а роботи виконували будівельники «Житлобуд-2», дуже швидко: реконструкцію розпочали у листопаді 2015-го, а до кінця січня 2016 року – вже все готово. Кошти ж виділили з обласного бюджету за програмою підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2015 рік. Мова – про 1 млн 200 тис. грн.

Як розповіла головний лікар закладу Тетяна Масікова, постало неврологічне відділення відновного лікування як окремий підрозділ на базі звичайного неврологічного відділення. Хоча, варто зауважити, останнє функціонує у закладі окремо, позаяк особливості роботи геть інші. Лікарі відновного відділення працюватимуть із тими, хто страждає на посттравматичний стресовий розлад. Відтак, допомагатимуть лікарі переважно ветеранам-атовцям, хлопцям, котрі повернулися з передової й потребують фахової реабілітації.

IMG_8344Нині всі 30 ліжок заповнені. З пацієнтами-Героями працюють два невропатологи та стільки ж психологів, а також психотерапевт та ортопед. Медичний персонал – це мультидисциплінарна команда, здатна надати фахову допомогу з психологічної реабілітації. Всі лікарі пройшли відповідне навчання, дехто – навіть за кордоном. Відтак, у відділенні не лише створено хороші побутові умови для перебування особливих пацієнтів, а й є всі можливості направду реабілітувати.

– Вважаю, що поступово ми повинні реорганізувати госпіталь ветеранів війни у реабілітаційний центр, – зауважив Володимир Гунчик. – Це має бути сучасний заклад для ветеранів різних категорій: ветеранів сивочолих, афганців та ветеранів сучасності, які відстоюють свободу та незалежність. Усі вони – наша гордість. Завдання – забезпечити їм не лише шану та повагу, але й можливість лікуватися і проходити реабілітацію. Ще одного афганського синдрому не повинно повторитися. Саме тому створено це відділення. Володимир Петрович разом із керівником «Житлобуд-2», депутатом обласної ради Леонідом Стефановичем перерізали символічну стрічку, а відтак офіційно дали старт роботі відділення.

– У 2014 році ми зрозуміли, що нам більше ніж потрібен сучасний заклад, де військовослужбовці змогли би отримувати фахову медичну допомогу, а також проходити реабілітацію, – підкреслив голова облдержадміністрації. – Тоді ж порадилися й вирішили створити реабілітаційний центр на базі госпіталю. Вийшли з відповідною пропозицією до обласної ради. Згодом мав зустріч із керівництвом Міністерства соціальної політики. За місяць вийшла постанова, яка зобов’язувала всі регіони створити на базі госпіталів такі центри.

Щоправда, на цьому справи не завершаться. До обласної програми підтримки демобілізованих учасників антитерористичної операції та членів їх сімей знову заклали кошти для реорганізації госпіталю: на 2016 рік – понад 4 млн грн. У першу чергу планують перекрити дах. Загалом же, до 2017 року заклад мають повністю відремонтувати.

Ще одне відремонтоване відділення запрацювало у госпіталі ветеранів війни

Автор статті: Наталя Хвесик

0 Комментариев