У Луцьк завітали німецькі благодійники

news

Питання закупівлі машин швидкої допомоги для обласної дитячої лікарні та інші аспекти надання гуманітарної допомоги лікарням Волині обговорювались під час робочої зустрічі представників облради та німецької делегації.

Про це йдеться на сайті Волинської обласної ради.

Мета зустрічі – налагодження співпраці між німецьким благодійним фондом «Допомога дітям Чорнобиля».
Директор фонду Рита Ліммрот співпрацює з Волинню уже більше 8 років. Благодійники з Німеччини працюють за перевіреною досвідом схемою: відвідують лікарні та запитують у лікарів, якого обладнання їм не вистачає. Тоді шукають «замовлене» в Німеччині та доставляють гуманітарну допомогу. Благодійники надають перевагу дитячим лікарняним закладам.
Як зазначає лікар-оторалинголог Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання Руслан Жиленко, який співпрацює зРитою Ліммрот протягом тривалого часу, благодійниця проводить у Німеччині ярмарки, виручені кошти з яких витрачає на найнеобхідніше для українських лікарень. Також вона працює з різноманітними організаціями в себе на батьківщині, які допомагають закуповувати необхідний інвентар.
У рамках цієї поїздки на Волинь, делегація відвідала обласний тубдиспансер, дитячу обласну лікарню. Фрау Ліммрот каже, що втішена тими позитивними змінами, які тут відбуваються, бо з попереднім керівництвом спільну мову, зізналася, знаходити було важко. Вона розповіла, що якось, за попередньою домовленістю, привезла для луцьких діток майже 20 тонн медобладнання та медпрепаратів з Німеччини. Однак їй створили такі умови, що вона не змогла їх передати. Але тепер має намір поновити співпрацю.

Рита Ліммрот наголошує, що їхня робота не обмежується лише допомогою дитячим лікарням. Дуже критичною на сьогодні є проблема захворювань туберкульозом. Тому вони планують забезпечити дороговартісним обладнанням обласний тубдиспансер. Зокрема, у цьому медзакладі обладнають стоматологічний кабінет.
Варто зауважити, що «Допомога дітям Чорнобиля» уже забезпечили дитячу обласну лікарню двома наркозними апаратами, двома вентиляційними апаратами, двома лапароскопічними стійками з повним набором базових інструментів, інгаляторами, машиною швидкої допомоги. Для онкодиспансеру було закуплено мамограф та узд-апарати.
Також під час цього візиту благодійники відвідають ЗОШ № 11, аби передати путівки на оздоровлення у Німеччині для дітей із малозабезпечених сімей.
Голова постійної комісії з питань соціального захисту населення, охорони здоров’я, материнства та дитинства Олександр Зінчук підняв питання необхідності закупівлі машин швидкої допомоги у обласну дитячу лікарню, оскільки існує специфіка перевезення старших дітей та важкохворих немовлят. Він наголосив, що фонд Ігоря Палиці «Тільки разом» готовий виділити кошти на карети «швидкої допомоги», проте необхідна допомога саме закордонного фонду для пошуку цих автомобілів у Німеччині та доставки їх через кордон. Рита Ліммрот зазначила, що вони вже неодноразово працювали з українськими благодійними фондами і готові працювати й з фондом “Тільки разом”. Радник голови обласної ради, голова фракції «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Вячеслав Рубльов наголосив, що така співпраця є дуже важливою для місцевої влади. У зв’язку з нестачею коштів у бюджеті, допомогти лікарням можна саме завдяки благодійним фондам. Тому обласна рада активно сприятиме комфортним умовам діяльності німецького фонду на території Волині.
“Тим часом ламати стару паразитичну управлінську систему в медичній сфері, побудовану на сумнівних оборудках у т.ч. із фірмами-“прокладками”, схоже, доведеться ще довго. Як засвідчує останній документ, що з’явився внаслідок спільних дій обласної ради та органів прокуратури, ламати такі “схеми” доведеться, мабуть, ще й у судовому порядку”, — сказав у коментарі для прес-служби  представницької влади області  перший заступник голови облрадиОлександр Пирожик. Власне, він вів робочу зустріч з делегацією німецьких благодійників і волонтерів на чолі з фрау Ритою Ліммрот.

0 Комментариев