«У чужому пір’ї» – у Луцьку відбувся показ дитячої музичної інклюзивної вистави

news

Вперше у Луцьку відбувся показ дитячої музичної інклюзивної вистави «У чужому пір’ї». Прем’єру відвідало більше сотні глядачів. Хоч охочих побачити виставу було більше, — карантинний режим вніс свої поправки.

“Музична вистава “У чужому пір’ї”” – це мистецький інклюзивний проєкт громадської організації «Інклюзивні студії», який реалізовувався упродовж останніх кількох місяців за підтримки Українського культурного фонду та у партнерстві із культурно-мистецьким центром “Красне”.

Проєкт передбачав створення вистави за участі дітей з інвалідністю. І, як показали враження глядачів, усе вдалося. Зал не зупиняв оплесків, після кожної дії люди дякували акторам, а на музичних частинах вистави глядачі не стримувалися і просто танцювали разом із дітьми.

Режисеркою вистави є актриса і театральна тренерка Алла Доманська. Саме вона обрала п’єсу Марійки Підгірянки “У чужому пір’ї” як матеріал для опрацювання. Це історія про пташечку, яка не хотіла бути такою звичайною, як всі. Вона вирішує змінити своє пір’я (на, нібито, краще) та летить у чужий край у пошуках кращої долі. Та, зіткнувшись із першими труднощами, вона розуміє, що ніхто на чужині її не чекає, їй не допоможе, усі друзі вдома, та й сама вона безсила. Тож, синичка усвідомлює, що її сила там, де її дім, друзі, родина і де її люблять. Врешті вона повертається додому, просить вибачення за зверхню поведінку, а дружна квіткова сім’я та рідна сестричка-синичка радо її приймають.

«Сталася, насправді, неймовірна річ, тому що ми до останнього не знали, як відбудеться вистава, бо у нас було дуже мало репетицій у повному складі. Адже почалася осінь, діти почали хворіти і пропускати репетиції. А в інклюзивній виставі дуже важливо, що усі завжди були присутні, бо вони дуже багато взаємодіють одне з одним. Одне одного підтримують. Одне одному допомагають. І сьогодні сталася ця неймовірна річ, коли всі спрацювали на «ура» і наша вистава вдалася», – підкреслила Алла Доманська.

«Суть інклюзії – зробити світ для всіх людей доступним і насамперед для людей з інвалідністю . Мистецькі практики, зокрема театральні , дозволяють  здійснити цю доступність в духовно культурній сфері через реалізацію творчих здібностей кожної особистості і включення її в міру своїх можливостей  в суспільне життя. Це саме та сфера, через яку наші діти відчувають себе повноцінними і задоволеними, реалізовують свій емоційний інтелект.  Перед мистецтвом усі рівні, головне щирість почуттів. Ми це побачили під час реалізації проєкту. І сльози  на очах батьків наших дітей після показу вистави тільки лишній доказ того, наскільки ефективним є цей метод. Інклюзія – не ілюзія», – додала голова ГО «Інклюзивні студії» Наталія Шнит.

Додамо, що на прем’єрному показі проєкт не завершився. Уже 28 жовтня, о 20:00 на Facebook-сторінці громадської організації відбудеться показ відеоверсії вистави, яка буде у вільному доступі. Тож, хто не зміг відвідати прем’єру, зможе оцінити її в онлайн режимі.

Окрім цього автори проєкту обіцяють ще покази в Луцьку, і навіть планують взяти участь у фестивалях.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев