Ціна на газ в Україні може змінюватись кожного місяця починаючи з травня

news

“Люди повинні бути готовими і розуміти, що тепер вільне ринкове ціноутворення і ціна буде змінюватись щомісячно”, – пише Zik.ua.

З травня Кабінет Міністрів не буде мати ніякого відношення до формування тарифу на газ для населення. Він буде формуватись на українській біржі з урахуванням імпортного паритету.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту Чудова четвірка на телеканалі ZIK розповів експерт з енергетичних питань Дмитро Марунич.

Експерт прокоментував заяву прем’єр-міністра України, що ціна в платіжках може знизитись на 300-400 гривень. Дмитро Марунич вважає, що є передумови зниження ціни і вони не залежать від дій влади. Наприклад, тепла зима.

“Зими взагалі не було на території України. Аналогічна ситуація на території Євросоюзу… Я надіюся, що до кінця року здійсниться підписання контракту про транзит, що без сумніву впливає на ціну на газ в Європі взимку… Це дає основу владі розраховувати, що до кінця зими тариф на газ для населення, як мінімум не збільшиться і швидше всього навіть буде трошки знижена в межах 15-20%. Там сталась дуже цікава історія. Зараз ми маємо таку собі страхову ціну 8 гривень за куб. І швидше всього реальна ціна в січні може навіть бути нижчою, ніж 8 гривань. Там у межах 7 гривень, 7 і трошки. Тому ось в цих параметрах з високим ступенем ймовірності ціна буде коливатися до кінця опалювального періоду”, – розповів Марунич.

Окрім цього, він зауважив, Україна купує газ по імпортному паритету і що формула Дюссельдорф+ , як діяла, так і продовжує діяти. А з травня Кабінет Міністрів не буде мати абсолютно ніякого відношення до тарифу на газ для населення.

“Строго кажучи, це буде не тариф, а ціна. І ціна ця буде формуватися на українській біржі з урахуванням імпортного паритету. Ось буде газ в травні заходити по 7,50, так і буде у людей 7,50. Буде по 10, то буде по 10. І так буде з високим степенем ймовірності тепер завжди. Люди повинні бути готовими і розуміти, що тепер вільне ринкове ціноутворення і ціна буде змінюватись щомісячно”, – пояснив експерт з енергетичних питань.

Нагадаємо, що Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє місцевій владі, при розрахунку ціни за опалення, врахувати ринкову ціну на газ. Це означає, що вже в грудні споживачі можуть отримати в своїх платіжках меншу цифру на 300-400 гривень.

До слова,  20 грудня представники Єврокомісії, України та Росії досягли остаточної домовленості у принципових позиціях щодо транзиту російського газу через українську територію для європейських споживачів.

У суботу, 21 грудня, міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель заявив, що договір по газу між Україною і Росією включає транзитний договір на п’ять років з можливістю пролонгації договору на десять років.

Окрім цього, Україна оприлюднила протокол зустрічей представників Європейського Союзу, України та Російської Федерації, а також компаній цих країн, які відбулися у Берліні та Мінську 19 і 20 грудня.

Також виконавчий директор НАК “Нафтогаз України” Юрій Вітренко зазначив, що у протоколі зустрічей представників Європейського Союзу, України та Російської Федерації, а також компаній цих країн щодо транзиту газу не згадується питання повернення активів “Нафтогазу”, що залишилися на території анексованого Кримського півострова.

Водночас глава українського уряду Олексій Гончарук заявив, що протягом зими 2019/2020 ціна на газ зростати не буде завдяки газовим домовленостям між Україною та РФ.

0 Комментариев