Три нові штами коронавірусу утричі заразніші, мають високу смертність і короткий інкубаційний період

news

У світі постійно реєструють нові різновиди коронавірусу. Більшість із них не роблять його агресивнішим. Вчені назвали три штами COVID-19 набагато небезпечніші, бо вражають молодь, мають високу смертніть та короткий інкубаційний період.

За інформацією ВООЗ, на 4 березня британський штам коронавірусу (B.1.1.7) виявили у 43 з 53 країн Європи.

Так званий південноафриканський штам коронавірусу був виявлений в 26 країнах Європи.

Мутацію коронавірусу, яку вперше зафіксували в Японії і Бразилії, на сьогодні виявили у 15 країнах Європи.

Три штами, які непокоять учених усього світу:

Британський
Відомо, що цей штам утричі заразніший, має високу смертність і короткий інкубаційний період – до трьох днів. Цей різновид виявили вже в понад сотні країн світу.

Тиждень тому перші два випадки зафіксували в Україні.

Бразильський
Є зафіксовані випадки, коли його підтверджували в тих, хто вже одужав. Медики припускають – він може викликати повторне зараження. Усе через стійкість до вже набутих антитіл.

Південноафриканський
Аналогічно може повторно заражати ще один штам вірусу – південноафриканський. На відміну від багатьох інших, він набагато легше проникає в клітину і міцніше там тримається. Поряд з карантином вакцинація – єдиний шлях спинити вірус. Сполучені Штати – лідер у цьому процесі. Там уже щепили до 90 мільйонів людей.

Так, лікар-інфекціоніст, позаштатний спеціаліст МОЗ України Ольга Голубовська повідомила, що клінічний перебіг Covid-19 в черговий раз зазнав істотних змін. Зокрема, зросла частка молодих людей 30 + з важким перебігом захворювання.

0 Комментариев