Трудова міграція з України

news

Україна є найбільшою країною Європи. Але при цьому українці все одно намагаються знайти роботу й краще життя за кордоном. Також є частина українців, які хочуть поїхати в іншу країну на заробітки, але бояться зробити це через те, що страх натрапити на шахраїв або аферистів. Тому потрібна саме офіційна робота за кордоном, знайти яку можна за допомогою компанії Jobian. Ні їх сайті знаходиться велика кількість вакансії, а за допомогою зручного фільтра пошук стає набагато простішим.

В які країни їдуть на заробітки українці

На жаль, серйозної статистики трудової міграції з України не проводилося вже давно, але приблизно 2,5-3 млн громадян країни щороку їдуть закордон для заробітку грошей. Найчастіше вибираю країни-сусіди: Польщу та Росію. Польща все ж знаходиться на першому місці серед українців мігрантів, але варто уточнити, що до окупації українських земель, першу сходинку в рейтингу посідала Росія.

Також досить велика кількість громадян України заробляють гроші у наступних країнах Європи: Чехія, Німеччина, Угорщина, Латвія. За європейськими межами українці обирають Канаду та Ізраїль, де їм пропонують досить високий рівень доходу.

Причини трудової міграції українців

Не тільки гроші, але й пошук кращого життя привертає українців за кордоном. Умови життя в Україні, інфляція, нестабільна економічна та політична ситуація впливають на те, що громадяни України стають “заробітчанами”. Соціологи відзначають, що головними причинами трудової міграції в країні є такі чинники:

 • Низький рівень доходів.
  Середня місячна зарплата в Україні найнижча з усіх європейських країн. Наступні місця в рейтингу займають Молдова, Білорусь та Албанія.
 • Відсутність робочих місць.
  Крім того, що праця у нас мало оплачується, так на роботу ще й неможливо влаштуватися, бо хороших робочих місць просто немає. Люди з великим досвідом роботи та необхідними знаннями не можуть знайти нормальну посаду, тому їдуть за межі країни.
 • Системи охорони здоров’я та освіти.
  Навіть якщо не брати до уваги пандемію, люди не довіряють системам охорони здоров’я та освіти в Україні. Громадяни не готові лікуватися і виховуватися своїх дітей у нас.
 • Безпека.
  Після початку війни на території України кількість мігрантів зросла ще більше. Крім того, що людям, які жили на цих територіях не було, куди діватися, і частина з них виїхала, так ще й жителі інших регіонів почали боятися за своє життя і життя своєї родини. Щоб позбутися цього страху вони покидають Україну.
0 Комментариев