Травневі дощі врятували Світязь від усихання

news
Рівень води у Світязі підвищився після рясних дощів
У другій половині травня на Волинь обрушилися рясні дощі, які покращили ситуацію з обмілінням озера Світязь. Про це в ефірі “Українського радіо” розповів керівник регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області Назарій Поліщук. За його словами, опадів у травні було більше, ніж за останні чотири місяці разом узяті. В озері Світязь за останні кілька днів рівень води піднявся на 4 сантиметри – це становить площу одного кілометра квадратного.

Назарій Поліщук вважає, що проблема зниження рівня води у Світязі природна, адже єдині джерела наповнення озера водою – це підземне живлення і поверхневі стоки. “Особливість озера Світязь у тому, що воно має неймовірно малу площу водозбору. Вона становить 112 метрів квадратних, тоді як загальна площа озера – 27 кілометрів квадратних”, – каже чиновник.

За підрахунками фахівців регіонального офісу водних ресурсів, рівень води у Світязі зменшився на 5-7%. “Це не критичне зменшення. Але на озері Світязь великі площі належать мілководдю”, – пояснив Назарій Поліщук візуально помітні зміни на озері.

0 Комментариев