Торік майже 3 сотні злочинів на Волині допомогли розкрити службові собаки

news

Собаки – повноцінні учасники АТО, кажуть працівники Кінологічного центру Головного управління Національної поліції Волині. Нині тут працює 25 службових псів. Усі вони треновані: вміють долати перешкоди, шукати зброю, вибухівку, безвісти зниклих людей, а також знешкоджувати злочинців, – повідомляє ВРД НСТКУ.

 

 

 

Юрій Сава, молодший інспектор-кінолог, влітку минулого року разом зі німецькою вівчаркою Ліндою проходив службу в АТО. Розповідає, що впевненіше себе почуває в зоні бойових дій разом із нею:

– Ми їхали туди як одне ціле. Я їй довіряю на 100 відсотків, і вона мені. Ми виконували функціональні обов’язки, стояли на блокпостах, їздили по визовах, де могли знаходитись якісь вибухові речовини. В багажнику автомобіля на блокпості, перевіряючи, Лінда вказала, що там знаходяться гранати.

Аби натренувати собаку, потрібен орієнтовно місяць, кажуть кінологи.

– Собака присідає – це умовний знак, що там щось є. Собака працює на певні запахи. Лінда знає 5 запахів. Серед них – тротил, пластит, зброя, порох.

У момент, коли наша знімальна група перебувала на території кінологічного центру,  старший інспектор Олег Трофімчук зімітував закладки вибухівки у поліцейську машину.  За лічені секунди вівчарка впоралася із завданням. Вона не має права ні гавкнути, ні дряпнути. Означає або лежачи, або сидячи, коли знаходить.

Торік службові собаки допомогли розкрити майже 3 сотні злочинів на Волині, кажуть у кінологічному центрі.

– Втік злочинець, собака був задіяний. Знайшов його через 6 кілометрів, собака привів. Він перепливав через річку, переїхали – і був затриманий правопорушник, – розповів Олег Трофімчук.

Працівники поліції кажуть, ці пси – найвідданіші друзі, які довіряють своєму господарю і не залишать у біді.

0 Комментариев