Топ-5 новин світу за 30 жовтня: Китай пригрозив США війною, жахливі жертви серед дітей у ДТП в Німеччині та обмеження вето в ООН

news

Топ-5 новин світу за 30 жовтня.

1. Китай пригрозив США війною 

КНР назвала дії США у Південно-Китайському морі “небезпечними і провокаційними”. Про це, згідно з повідомленням міністерства оборони Китаю, заявив командувач ВМС народно-визвольної армії Китаю, адмірал У Шенлі у розмові з начальником штабу ВМС США, адміралом Джоном Річардсоном. “Незважаючи на неодноразові переговори і рішуче заперечення уряду КНР, американська сторона надіслала ракетний есмінець USS Lassen у район китайських островів Наньша. Подібні дії США поставили під загрозу суверенітет і безпеку Китаю, завдали шкоди миру і стабільності у регіоні. Вони вкрай небезпечні і провокаційні”, – сказав пан Шенлі.

Джерело: ВВС Україна

2.Росії в окупованому Криму засудили понад 30 країн ООН

Українська делегація від імені групи демократичних країн виступила в ООН зі Спільною заявою щодо ситуації з правами людини в Криму .”Ми рішуче засуджуємо заходи й практику дискримінації та порушення прав людини по відношенню до кримських татар, етнічних українців і представників інших меншин у Криму з боку Російської Федерації, яка здійснює фактичний контроль над півостровом. Ми закликаємо владу РФ, що окупувала Крим, розв’язати ці проблеми”, – йдеться в тексті спільної заяви, озвученої на засіданні Третього комітету ГА ООН.

Джерело: Еспресо.юа

3. 85 країн підтримали обмеження права вето у Радбезі ООН

На сьогоднішній день понад 85 країн підтримують обмеження права вето у Радбезі ООН.  “Вже 85 держав офіційно підтримують франко-мексиканську ініціативу щодо обмеження використання вето в РБООН. Процес йде прогресивно!”, – йдеться у повідомленні.

Джерело: УНН

 

4. Автокатастрофа у Німеччині: перекинувся автобус із дітьми

На сході Німеччині перекинувся туристичний автобус з Австрії із 59-ма дітьми і п’ятьма дорослими. За інформацією BBC, аварія сталася на автобані А4 під Эрфуртом. Під час обгону вантажівки автобус вилетів з автобану і, пробивши огорожу, перекинувся.

Джерело: fakty.ictv.ua

 

5. 19 країн прийняли заяву щодо Сирії

У Відні завершилася зустріч міністрів закордонних справ 19 країн щодо ситуації в Сирії, яка з урахуванням півгодинної перерви тривала більше семи годин. У спільній заяві за підсумками переговорів міністри висловилися за проведення зустрічі щодо Сирії за участю представників уряду та опозиції. Підсумком такої зустрічі, йдеться в заяві, має стати формування нового перехідного уряду, який керуватиме країною до наступних виборів. До проведення такої зустрічі і формування.

Джерело: Еспресо.тв

0 Комментариев