Топ-5 новин світу за 9 листопада: чи продовжать санкції проти Росії, Косово не пустили в ЮНЕСКО та незалежність Каталонії

news

Топ-5 новин світу за 9 листопада.

1. Парламент Каталонії схвалив резолюцію про незалежність

Парламент іспанського регіону Каталонія схвалив резолюцію на підтримку незалежності, попри заперечення центральної влади. Альянс, який підтримує незалежність, заявив, що декларація про сецесію – це перший крок на шляху до незалежності, яку вони очікують отримати протягом 18 місяців.

Детальніше: ВВС-Україна

2. У Єгипті знищили одного з місцевих лідерів бойовиків ІДІЛ

Єгипетські поліцейські у понеділок, 9 листопада, ліквідували ватажка відділення “Ісламської держави” в Каїрі. Про це повідомляє AFP із посиланням на інформацію Міністерства внутрішніх справ Єгипту.

Детальніше: Газета.юа

 

3.  Косово не прийняли в ЮНЕСКО

Косово не прийняли в підрозділ Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) після голосування країн-членів на генеральній конференції організації в Парижі. Як повідомляє Балканська служба Радіо Свобода, 92 країни проголосували на користь членства Косова, в той час як 50 країн проголосували проти. Косово не вистачило підтримки трьох країн. Сербія і Росія виступали проти членства Косова.

Детальніше: Радіо Свобода

 

4. ЄС планує продовжити санкції проти Росії ще на півроку – ЗМІ

На грудневому самміті глав урядів країн ЄС буде прийнято рішення про продовження санкцій проти Росії, передає УНН з посиланням на Handelsblatt. Зазначається, що канцлер Німеччини Ангела Меркель також підтримує продовження санкцій.

Детельніше: УНН

 

5. США відправлять у Польщу 600 одиниць важкої військової техніки

США відправлять в Східну Європу 1200 одиниць важкої військової техніки, розрахованих на одну бригаду солдатів. Про це заявив командувач силами США в Європі генерал Бен Ходжес, який перебуває з візитом у Варшаві, передає DT.UA. Близько 600 одиниць техніки будуть розташовані на базах в Польщі. Інша половина – у країнах Балтії, а також у Румунії та Угорщині. Генерал зазначив, що серед 1200 одиниць техніки будуть 240 танків, а також бойові машини піхоти і артилерійське озброєння.

Детальніше: Зік.юа

0 Комментариев