Топ-10 порад українським держслужбовцям від чат-бота “Держслужбовець Тарас”

news

До 31 березня українські чиновники зобов’язані подати до НАЗК щорічну декларацію за 2020 рік.

За ненадання декларації, або неправдиву інформацію у ній, держслужбовці будуть покарані адміністративною чи кримінальною відповідальністю.

Саме тому, у жовтні 2017 року громадська організація “Антикорупційний штаб” запустила електронний сервіс – чат-бот «Держслужбовець Тарас». Його ціль – допомагати суб’єктам декларування заповнювати електронні декларації до реєстру НАЗК та уникати помилок.

Вже за 1,5 місяці завершується період декларування 2021, тому ми зібрали топ-10 порад українським держслужбовцям від чат-бота “Держслужбовець Тарас”.

Порада №1

Перш ніж заповнювати декларацію пригадайте, чи не закінчилася дія ЕЦП – Електронного цифрового підпису. Не дивуйтеся, якщо зустрінете абревіатуру КЕП. У чинному законодавстві так називається ЕЦП.

Якщо ж дія ЕЦП/КЕП закінчилася, то новий ключ можна зробити у «Приват 24»(http://bit.ly/Privat24_instruction), Міністерстві юстиції або в одному із сертифікованих центрів.

Порада №2

Рекомендуємо взяти у бухгалтерії свого відомства інформацію про свій дохід за 2020 рік. Таку процедуру бажано зробити усім членам сім’ї, яких ви будете зазначати у 2 розділі.

Або взяти таку ж інформацію в Електронному кабінету платника податків (https://cabinet.tax.gov.ua/). Це зекономить час Вам та бухгалтерії вашого відомства. Відеоінструкція по подачі запиту про дохід через електронний кабінет платника податків за посиланням: http://bit.ly/zapyt_podacha

Порада №3

Сходити в банк, у якому є відкритий рахунок, або є хоч одна картка, або брався протягом року хоч кредит на 1 грн – “довідку для декларації”. Наприклад, у ПриватБанку http://bit.ly/privatbank_dovidka це можна зробити через Приват 24; в Ощадбанку – (онлайн через «Ощад 24/7»); в otpBank (замовлення виписки на e-mail).

В такій довідці буде зазначено залишок коштів на 31.12.2020 року, де ви зазначаєте цю інформацію в розділі грошові активи. Також там буде зазначена інформація про депозити та кредити взяті протягом року, що значно полегшує роботу під час заповнення.

Порада №4

Пам’ятайте, що в 3 розділі (Об’єкти нерухомості) має бути заповнено щонайменше один об’єкт. Найперше переписуєте свою “прописку” в паспорті. Далі квартиру, яку орендуєте, або проживаєте. І так у кожного члена родини, якого зазначено в розділі 2.

Увага! Тепер якщо декларант та член сім’ї декларанта проживають в одній квартирі — дублювати об’єкти нерухомості не потрібно.

Порада №5

Перевірити інформацію завжди можна в інших відкритих реєстрах:

—Державний реєстр речових прав на нерухоме майно

—Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

— Електронний кабінет водія

—Портал електронних послуг Пенсійного фонду України

— Електронний кабінет платника податків

—Реєстр цивільних повітряних суден України

— Суднова книга України

— Державний судновий реєстр

— Укрпатент

Інші 5 порад та відповіді на часті запитання — читайте у ФБ чат-бота “Держслужбовець Тарас”.

Користуйтесь чат-ботом “Держслужбовець Тарас” у Telegram та Facebook Messenger:

Facebook Messenger: http://bit.ly/TARAS_messenger

Telegram: http://bit.ly/TARAS_telegram

Зауважимо, що Чат-бот «Держслужбовець Тарас» є допоміжним інструментом для суб’єктів декларування – yci відповіді та пояснення несуть рекомендаційний характер. Відповідальність за правдивість інформації, яку внесено до декларації, несе виключно суб’єкт декларування.

З додаткових питань радимо звертатися до Національного агентства з питань запобігання корупції за роз’ясненнями та консультаціями.

З питаннями та пропозиціями щодо чат-бота “Держслужбовець Тарас” просимо звертатися до ГО “Антикорупційний штаб”: shtab.net@gmail.com, тел. (073) 500 50 22.

0 Комментариев