Театральний майдан у Луцьку планують змінити. ВІДЕО

news

Вантажний ліфт між пам’ятником Лесі Українки і драмтеатром, парковка на 100 автомобілів, кількаповерховий туалет-кафе, підземний перехід і 3500 тис. кв.м. бутіків під землею. Такі зміни можуть відбутися на Театральному майдані Луцька вже найближчим часом, – йдеться у сюжеті “Громадське.Волинь”.

Ще мала бути 4-поверхова консисторія на території Свято-Троїцького собору, але Міністерство культури її не дозволило будувати. Проект «розбудови» центральної площі міста мають розглянути на одному із засідань виконкому Луцької міської ради. А сьогодні його обговорили члени постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, інформаційної політики, молоді, спорту та туризму разом із групою експертів.

Початковий проект передбачав забудову на 2 га площі, але тепер йдеться про меншу територію – 0,6 га. Зі слів заступника начальника міського управління містобудування та архітектури Ярослава Матвіїва, жоден лучанин не висловив своїх зауважень з приводу майбутнього будівництва – тому й немає особливих приводів його не дозволяти. Хоча, сам посадовець не згодний з деякими нововведеннями.

Фахівці переконані – реалізація цього проекту знищить Театральний майдан. Голова експертної групи Ігор Левчук вважає, що спочатку на цій території слід провести повномасштабне археологічне дослідження – адже є всі підстави вважати, що під землею ще збереглися поховання різних історичних періодів.

Забудовник, на переконання фахівців, також повинен здійснити розрахунки усіх ризиків, що виникнуть у місті під час будівництва підземного торговельного комплексу, і взяти відповідальність за можливі наслідки.

Голова комісії Павло Данильчук запропонував звернутися з офіційними листами до різних органів влади – аби Театральний майдан вдалося зберегти і він не зазнав нищівних перетворень.

Генеральний директор ТОВ «ТЦ «Магніт» і депутат Луцькради Сергій Волик, який ініціює забудову центральної площі міста, на засідання комісії не прийшов.

0 Комментариев