Свиня в труні під Радою: акція проти ринку землі набуває обертів

news

Поліція посилила заходи безпеки в урядовому кварталі Києва через акції щодо ухвалення ринку землі в Україні. 13 листопада депутати Верховної Ради мають розглянути відповідні законопроєкти. Про це пише Громадське.

Як повідомляє поліція Києва, низка політичних партій і громадських організацій в урядовому кварталі. У зв’язку з цим поліція та військовослужбовці Національної гвардії перейшли на посилений режим роботи.

«Правоохоронці закликають організаторів і учасників заходів дотримуватися норм чинного законодавства, не порушувати громадський порядок і сприяти поліцейським у виконанні ними службових обов’язків», — повідомила пресслужба поліції.

«Громадське радіо» повідомляє, на мітинг вийшли представники «Всеукраїнської аграрної ради», ВО «Свобода» та «Національного корпусу». Вхід до Верховної Ради за периметром оточила поліція.

Протестувальники зустрічають депутатів під парламентом, вимагають пояснити свою позицію — чи вони за ринок землі, чи проти. Також учасники акції принесли під Раду свиню у труні. На думку протестувальників, ця інсталяція символізує, що закон про обіг землі вб’є тваринництво.

У порядку денному Верховної Ради 13 листопада передбачили розгляд у першому читанні питання відкриття ринку землі. Депутати з різних фракцій подали ще 10 законопроєктів. Також парламентарі планують розглянути ще два законопроєкти, що стосуються земельних відносин: щодо «дерегуляції у сфері земельних відносин» №2194 і «щодо продажу земельних ділянок через електронні аукціони» №2195.

У другому читанні розглянуть проєкт закону «Про використання земель оборони».

Від початку засідання депутати біля трибуни висловили своє бачення закону про відкриття ринку. У групі «За майбутнє» заявили, що не голосуватимуть за закон, оскільки він — «сирий». Лідерка «Батьківщини» заявила, що підтримує відкриття ринку, однак закон має бути не в тому вигляді, який є зараз. У «Слузі народу» ж переконані, що люди «мають право розпоряджатися своєю землею».

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук закликав депутатів Верховної Ради України підтримати законопроекти про ринок землі. Гончарук підкреслив, що з прихильниками та противниками ринку землі проєкти обговорювали кілька місяців.

Президентський законопроєкт передбачає відкриття земельного ринку у 2020 році. Володимир Зеленський запевнив, що для іноземців ринок землі відкриють лише за результатами загальнонаціонального референдуму. Водночас в запропонованому до першого читання проєкті закону є перехідний період до 1 січня 2024 року – до цього періоду юридичні особи з бенефіціарами-іноземцями купувати землю не зможуть.

Земельна реформа передбачає фінансову підтримку дрібних фермерів, водночас вона також має сприяти розвитку середніх і великих фермерів, повідомив заступник міністра розвитку економіки Тарас Висоцький.

Наявність заборони на продаж землі та відсутність ринку сільськогосподарських земель в Україні призводить до того, що економічне зростання недоотримує близько 1 % від валового внутрішнього продукту щороку, зазначив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев