Священик московського патріархату відмовився відспівувати малюка, що тагічно загинув у Запоріжжі

news

Про трагедію, що трапилася напередодні Нового року ми інформували раніше. Самогубець, викинувшись з вікна у Запоріжжі, впав на  маленьку дитину, яка в цей момент у дворі будинку гуляла зі своїм татом. Самогубець помер від отриманих травм на місці. Хлопчика намагалися врятувати лікарі швидкої допомоги, але дитина, не приходячи до тями, померла в реанімаційному автомобілі.

 

 

Під час похорону дитини трапився інцедент, деталі якого передає “ForPost”.   

“Як розповідає тато покійного Роман Поліщук, під час процесії священик дізнався, що дитину хрестили священнослужителі церкви Київського патріархату і навідріз відмовився проводити обряд відспівування.

– Батюшка сказав, що дитина нехрещена, а церква – самозванна. Мати плакала і падала перед ним на коліна, але це не допомогло, – коментує ситуацію Роман.

Батьки вирішили відвезти тіло дитини в найближчий храм – імені Іоанна Кронштатского, але там також відмовилися відспівувати померлого з тієї ж причини. За словами батька, священики просто закрили двері перед ними і попросили покинути територію церкви.

У підсумку на процесію приїхав священик з церкви Святого Миколая, де хрестили дитину, і відспівав покійного.

Організацією відспівування займалася ритуальна служба, за чиїми послугами звернулися батьки малюка. За словами керівника організації Світлани Шаповал, подібний випадок з ними стався вперше, тому що більша частина клієнтів були хрещені священнослужителями Московського патріархату.

– У Запоріжжі всього два храми Київського патріархату. Ми всі хрещені Московським патріархатом, і ніхто не міг подумати, що батьки поїдуть на Бабурку хрестити дитину в Київському патріархаті. Тепер ми обов’язково будемо уточнювати цей момент, – сказала керівник.

Нам вдалося поспілкуватися зі священиком, який відмовився відспівувати малюка. Служителя церкви Московського патріархату звуть Євген Молчанов, він має свій прихід в Розумівці. Євген пояснив, що в Московському патріархаті не визнають Київський, і на їхню думку все обряди, вироблені під заступництвом Філарета – недійсні.

– Смерть будь-якої дитини це завжди важко. Мені дуже шкода, я співчуваю цим людям, але переступити через ці моменти я не можу. Дитина, пропащий в Київському патріархаті, залишається нехрещеним, а сама церква Київського патріархату недійсна і незаконна.
Я молюся за цю дитину вдома, а в храмі не можна, тому що він нехрещений, – сказав Євген Молчанов.

Священик розповів, що почувши відмову відспівувати дитини, присутні почали штовхати його, а батько малюка вдарив його. Спілкуючись з нами по телефону, Євген Молчанов просив передати вибачення родині загиблого”, – пише видання.

 

0 Комментариев