Субсидії 2021: кому і яких чекати змін у новому році

news

В Україні змінили правила та умови отримання субсидій у 2021 році. Нововведення стосуються чималої кількості громадян

Відповідне рішення уряд ухвалив ще 16 грудня, повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Серед основних змін:

► надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном (однак – лише у країнах, з якими Україна не укладала договорів про соціальне забезпечення), або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;

► надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

► розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ «Ощадбанк» та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів;

► встановлено порядок повернення надміру (помилково) виплачених громадянам пільг і житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна, отримати допомогу з наступного року можна буде і в тому разі, якщо в сім’ї хтось доглядає за особою з інвалідністю.

Легше скористатися пільгами буде й тим, хто став безробітним. Адже відтепер доходи беруться за останній місяць, а не за пів року, як було раніше.

До слова, вже з 1 січня 2021 року управління соцзахисту припинять особистий прийом громадян. Заяву на призначення загалом 67 видів державної допомоги можна буде подати у місцевій громаді, поштою чи онлайн – на офіційному сайті або в додатку «Дія».

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна

Лазебна пояснила, що це пов’язано з реформою децентралізації – у громадах створюються спеціальні соціальні підрозділи, які і повинні приймати заяви від громадян.

0 Комментариев