Сморід із Луцька “дійшов” до президента

news

На сайті президента України зареєстровано петицію, у якій вимагаєть запобігти екологічній катастрофі в місті Луцьку та на прилеглих територіях.

Звернення зареєстрував Олександр Герасимчук 15 липня 2019 року.

Автор петиції зазначає про катастрофічну ситуацію з станом повітря у місті Луцьку та на прилеглих територіях. Вміст аміаку, сірководню, оцтової кислоти місцями в десятки разів перевищу допустимі норми. Мешканці міста періодично, а місцями постійно, відчуваються неприємні запахи, характерні для зазначених речовин.

Олександр Герасимчук зазначає, що дана проблема виникла ще в 2016 році і набула небезпечного масштабу в червні 2019 року.

“Причини забруднення повітря достовірно не встановлені на даний час. Їх пов’язують з діяльністю заводу з виробництва біоетанолу “Біо Пек” та зливанням мелясної барди на фільтраційні поля Гнідавського цукрового заводу. Звинувачують також інші підприємства, окремих мешканців, застарілі очистні каналізаційні споруди. Проблема системно не вирішується, а лише епізодично вживаються якісь заходи”, – йдеться у петиції.

Автор додає, що хоч вирішення проблем такого масштабу повинно здійснюватись на регіональному рівні і не належить до компетенції президента, та втручання вищого керівництва держави може значно прискорити виявлення причин забруднення, усунення його наслідків, встановлення та притягнення до відповідальності винних.

У соціальних мережах та месенджерах поширюється заклик до об’єднання у вирішення даного питання.

 

Усіх небайдужих закликаємо підписати петицію https://petition.president.gov.ua/petition/66036

 

 

0 Комментариев