Смертельні домашні пологи у Рівному: жінку ховають, а оловік, сестра та «духовна акушерка» породіллі можуть сісти за ґрати

news

23-го січня після домашніх пологів у Рівному померла 34-річна породіля. Сьогодні жінку, в якої лишилося двоє дітей, ховають.

Правоохоронці з’ясували, що за період вагітності жінка не зверталась за допомогою до лікарів і відмовилась народжувати у пологовому. Хоча першу дитину народила саме там.

Заступник начальника ГУНП в Рівненській області Олександр Панасюк розповів, що у суботу під час домашніх пологів у неї почалась масивна кровотеча і лише через півтори години для неї викликали швидку медичну допомогу. Жінку госпіталізували в реанімаційне відділення пологового будинку Рівного. За годину вона померла. На місце події виїхала слідчо-оперативна група.

Народжуючи дитину відбулось, на скільки я розумію медичну термінологію, невід’єднання плаценти, що спровокувало обширну кровотечу у зв’язку з чим вона і була доставлена до лікувального закладу,

–  зазначив поліціант.

На момент пологів у квартирі з породіллю перебували її чоловік, її сестра, яка зареєстрована в Новоград-Волинську, і “знайома” зі столиці (духовна акушерка). Правоохоронці встановили, що остання проживає в Києві, протестантського віросповідання. Вона приїхала на прохання потерпілої, оскільки свого часу також народжувала вдома.

«Ця жінка, яка перебувала з нею в квартирі, в свій час так само народжувала вдома, тому вона і попросила її бути присутньою на пологах. Сама вона ісламського віросповідання і приїхала на пологи до цієї жінки. Наша потерпіла, і це питання перевіряється, має відношення до однієї громадської організації, яка так само має свої гілки на території Рівненської області, які себе позиціонують як люди, які встановлюють тісний контакт із природою, з природніми явищами, які є противниками стандартної медицини і інших моментів, які на їх думку є правильними. Тому і наша потерпіла, коли завагітніла, відразу прийняла рішення, як нам вдалось встановити і це задокументовано в матеріалах кримінального провадження, народжувати вдома»,

– додав Олександр Панасюк.

Чому присутні на пологах не викликали швидку відразу – пояснюють, що цього не хотіла породілля:

… потерпіла була проти, щоб лікарі надавали їй допомогу. Вона надіялась, що впорається своїми силами. Чоловік на певному етапі, я так розумію, поділяв думку свої дружини.

Слідчі Рівненського районного управління поліції розпочали досудове розслідування у кримінальному провадженні за попередньою кваліфікацією частини 1 статті 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство з відміткою «нещасний випадок»). Також планують розпочати кримінальне провадження за ст. 136 ч.3 як ненадання допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані, що спричинило смерть потерпілої.

Тепер експертиза має встановити, коли настала смерть, на скільки була обширна кровотеча і наскільки при наданні вчасно медичної допомоги, жінка могла б вижити. Це все змінює ступінь відповідальності.

0 Комментариев