Смачні страви до посту: готуємо “Омлет” без яєць

news

Найпоширеніший варіант сніданку – омлет, бутерброд та каша. І все це можна їсти в піст! Покажу вам рецепт “омлету”, у складі якого немає яєць, ні краплі молока та вершкового масла. Так, він не такий пишний, як класичний варіант, але цей “омлет” дуже ніжний та смачний. Перевірте самі!

Як приготувати “омлет” без яєць

Інгредієнти:

  • Помідор – 1 шт.
  • Кабачок – 100 г
  • Олія – ​​1.5 ст.л.
  • Вода – 100 мл (+/- 50 мл)
  • Печериці – 4 шт.
  • Сіль за смаком
  • Цибуля ріпчаста – 1 шт. (маленька)
  • Морква – 0,5 шт.
  • Крупа манна – 2 ст.л.
  • Перець чорний – за смаком
  • Крупа кукурудзяна – 3 ст. (дрібного помелу)
  • Зелень – за смаком (зелена цибуля, петрушка, кінза або кріп)

Приготування:

Крок 1

Якщо ви готуєте з ранку омлет, то почніть з етапу приготування грибів. Якщо вранці у вас мало часу, то приготуйте печериці з вечора – сніданок буде приготовлено швидше. Тільки залиште гриби у воді і не забудьте поставити їх у холодильник, так вони залишаться соковитими та не зіпсуються.

Гриби вимити, очистити від бруду і відварити в підсоленій воді до повної їх готовності. На 4 грибочки знадобиться хвилин 15.

Крок 2

Основу “омлету” складають овочі та два види крупи. Замість кабачка можна взяти цвітну капусту (свіжу чи заморожену). Якщо використовуєте свіжу, її потрібно попередньо трохи приварити у воді, додавши трохи солі. У тісто для “омлету” можна додати солодкий перець (червоний або жовтий).

Кабачок – свіжий чи морозивний – нарізати невеликими кубиками.

Помідор для страв можна взяти як свіжий, так і з банки у власному соку. Його слід очистити від шкірки (якщо цього не зробити, то трохи постраждає смак “омлету”) і розрізати навпіл або на 4 частини.

Крок 3

Сковороду розжарити, влити рослинну або оливкову олію (не більше 1 ст.л.) і обсмажити дрібно нарізану маленьку цибулину і ріпчасту половинку моркви, яку слід натерти на дрібній стороні терки.

Крок 4

Перекласти в чашу блендера кабачок, помідор та обсмажені до м’якості моркву та цибулю. Перемолоти в пюре.

Крок 5

Додати манну крупу, кукурудзяну крупу дрібного помелу, посолити і поперчити вміст за смаком і все ретельно перемішати. Залишити осторонь на 10 хвилин. Це дуже важливо, за цей час під впливом солі овочі пустять сік, а крупи його вберуть і буде видно, скільки необхідно додати води.

Крок 6

Влити гарячу кип’ячену воду масу. Вливати і постійно заважати віночком до тих пір, поки по густоті тісто стане трохи рідше, ніж на оладки. Якщо випадково ви додали багато води і тісто занадто рідке – додайте трохи манки.

Крок 7

На гарячу сковороду невеликого діаметру (що він менше, тим вище буде готовий “омлет”) влити трошки рослинної олії і ополоником розподілити тісто по сковороді. На один “омлет” – два повні ополоники тіста. Смажити слід на мінімальному вогні під закритою кришкою.

Крок 8

Поки “омлет” готується, можна нарізати печериці тонкими пластинками і порубати зелень (зелений лук, петрушку або кріп). Коли поверхня омлета схопиться і буде вже не рідкою, а щільною, можна викласти одну половинку “омлета” гриби.

Начинка для “омлету” може бути зовсім різною, тільки не солодкою, зрозуміло – скибочки солодкого перцю, сир тофу, зелений горошок, консервована кукурудза або просто зелень.

Крок 9

Накрити другою половинкою “омлету” і потримати на вогні буквально пару хвилин, теж під закритою кришкою. Корочка має бути приємного золотистого кольору.

Готовий “омлет” посипати рубаною свіжою зеленню, і можна сідати. З цієї кількості тесту виходить 4 тонких омлету.

Автор статті: Ірина Велігурська

0 Комментариев