Скільки волиняни сплатили акцизного податку?

news

Протягом одинадцяти місяців 2015 року на Волині до місцевих бюджетів спрямовано 192,4 мільйона гривень акцизного податку з роздрібної реалізації підакцизної продукції. Інформує прес-служба ГУ ДФС у Волинській області.

Таким чином, місцеві громади отримали досить вагомий додатковий фінансовий ресурс для вирішення своїх соціально-економічних питань, – наголошують в ГУ ДФС Волині.

«Ми бачимо, що 5-ти відсотковий акцизний податок з роздрібного продажу, що запроваджувався з метою залучення додаткових коштів для підтримки громад, – це гарний стимул для місцевої влади  дбати про легальну реалізації підакцизної продукції і можливість для громадян здійснювати ефективний контроль за тим, щоб господарюючі структури своєчасно перераховували належні суми в бюджет», – зазначає в.о. начальника Головного управління ДФС у Волинській області Олександр Юристовський.

Як підкреслив керівник волинських фіскалів, фахівці ДФС Волині забезпечують максимальне якісне адміністрування цього податкового платежу та постійно акцентують увагу споживачів на важливості їх контролю за сплатою акцизного податку.

«Кожен споживач горілчаної, тютюнової продукції та пального може подивитися, чи відображає підприємець в чеку цей 5 –ти відсотковий акцизний податок. Така активна громадянська позиція – це безпосередній вплив на стан надходжень до місцевого бюджету», – запевнив Олександр Юристовський.

Звертаємо увагу, що  суб’єкти роздрібної торгівлі, які реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання пиво, а також алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, пальне  є платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Сплата цього податку – обов’язкова незалежно від форми розрахунків. Отож,  представники підприємництва під час реалізації пива, алкогольних напоїв,  тютюнових виробів та палива кінцевому споживачу, в тому числі напоїв на розлив в ресторанах, барах та кафе, з 1 січня 2015 року зобов’язані враховувати цю законодавчу норму, – наголошують в ГУ ДФС Волині.

Довідково: 28 грудня 2014 року Верховна Рада України ухвалила  ЗУ №71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким запроваджено новий місцевий податок – акцизний податок з реалізації підакцизних товарів.

 

0 Комментариев