Скільки потрібно грошей на гуманітарку для Донбасу

news

ООН підрахувала кошти на гуманітарну допомогу Донбасу в 2016 році. Повідомляє Корреспондент.net.

 ООН в наступному році хоче допомогти 2,9 мільйонам українцям Донбасу, на що необхідно майже 300 мільйонів доларів.

Жителям Донбасу в 2016 році буде потрібна гуманітарна допомога на суму 298 млн доларів. Про це йдеться в опублікованому в Женеві щорічному “Гуманітарному заклику” ООН до світової спільноти.

Наголошується, що гуманітарною програмою планується охопити 2,9 млн осіб. Йдеться про “найбільш вразливі” верстви населення. При цьому загальна кількість людей, які потребують підтримки в Україні, оцінюється ООН в 3,1 млн.

“Станом на листопад, (на сході України) більш як 8500 осіб були вбиті і більш як 17 900 поранено, включаючи цивільних осіб, військових і членів збройних груп”, – наголошується в документі. Близько 800 тисяч осіб живуть в “неприйнятних умовах уздовж лінії зіткнення, а 2,7 млн – на неконтрольованих урядом територіях з обмеженою свободою руху”. Крім того, більше мільйона осіб змушені були виїхати в сусідні країни, і ще 800 тисяч – в інші райони України.

У 2016 році ООН та неурядові організації будуть надавати допомогу “2,9 млн людей, що вважаються такими, що найбільш потребують допомоги і захисту”.Потреби настільки великі, що жодна організація “не зможе впоратися з ситуацією поодинці”. ООН та неурядові організації “працюватимуть спільно з урядом України і фактичною владою в Донецьку і Луганську, а також з Російською Федерацією та іншими гуманітарними гравцями, включаючи місцеві громади”.

Як наголошується в документі, в 2015 році ООН запросила у донорів на гуманітарні операції в Україні $316 млн. За станом на 30 листопада, було отримано тільки 47% цієї суми ($148,5 млн).

В цілому, в світі на надання допомоги 87,6 млн осіб, постраждалих від конфліктів і стихійних лих, в 2016 році буде потрібно $ 20,1 млрд, говориться в “Гуманітарному заклику”.

Зазначимо, на початку листопада комісар з прав людини в Раді Європи Нільс Мужніекс у своїй доповіді заявив, що щонайменше п’ять мільйонів осіб на сході України гостро потребують надання гуманітарної допомоги.

0 Комментариев