Скільки коштує підготовка до ЗНО з іноземної мови у Луцьку?

news

Скільки грошей треба віддати на підготовку до тесту?Що краще: винаймати репетитора чи записуватись на курси? Купувати відповідні книги чи шукати їх в Інтернеті? Ці питання не оминуть жодного одинадцятикласника, адже Міністерством освіти і науки України було затверджено, що складання тесту з іноземної мови є обов’язковим для всіх випускників 2016 року, крім того здобуті бали зараховуватимуться як результати державної підсумкової атестації.

До переліку мов, що можуть зараховуватись як ДПА, входять англійська, німецька, іспанська та французька. Російську мову складатимуть лише ті, кому вона необхідна при вступі.

ЗНО з іноземної стане справжнім випробуванням для випускників. Про це свідчать цьогорічні результати зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, зокрема англійської. Так, за даними Центру оцінювання якості освіти, із 71 тисячі абітурієнтів, які складали тест з англійської, лише 13 осіб набрали максимальну кількість балів. Причому, 9 тисяч 480 осіб, що становить 13,3%,  не подолали рубіж в 124 бали. Якщо такі результати здобули абітурієнти, яким англійська була необхідна для вступу, якими будуть результати ЗНО випускників 2016 року, які зовсім не планували такого ходу подій?

Репетитори стверджують, що програма підготовки до тестування з іноземної мови є складною, а більшість охочих поглибити свої знання має середній або нижче середнього рівні володіння мовою. Жителі сіл переважно мають низький рівень знань.

«Велика проблема в сільських школах через брак кваліфікованих кадрів. На практиці зустрічались випадки, що іноземну викладали математик і навіть вчителька фізкультури, які самі не знають, як правильно  читати і вимовляти слова, і так вчать дітей, –  розказує Оксана Ясінська, кандидат філологічних наук, доцент Інституту іноземної філології СНУ імені Лесі Українки. – Отой кістяк, який заклали в школі, дуже важко зламати, адже ази дитині дали неправильно. Це те саме, що неправильно склали хребет людині. Його потрібно зламати і знову скласти, як слід.»

Очевидно, що коли за 10 років у школі нічого не навчили, за рік без сторонньої допомоги не надолужити втрачене. Звісно, при високому рівні володіння мовою цілком реально підготуватись самостійно.

Для, хто не ризикує опановувати іноземну власними силами, є декілька варіантів підготовки до ЗНО.

  1. Мовні курси.

Переваги: вони передбачають роботу в групах, що робить процес цікавим, тому інформація легше запам’ятовуватиметься. Засвоєння мови відбуватиметься швидше, тому що людина чутиме, як говорять інші і сама долучатиметься до розмов . Окрім цього, ціни на курси, як правило, нижчі, ніж заняття з репетитором.

Недоліки: на курсах викладач працює з десятком людей водночас (в середньому кількість осіб в групі становить від 5 до 20) , тому не може приділити всім достатньо уваги. Кожен має свої прогалини в знаннях, які краще усувати під час індивідуальних занять

Увага! При виборі курсів варто запитувати в керівника про їх спрямованість, інакше ризикуєте здобути не ті знання, що необхідні для тестування. Так, є розмовні курси, спрямовані на широку аудиторію, на людей, які хочуть подорожувати чи спілкуватись з іноземцями, а є мовні центри, які забезпечують саме підготовку до ЗНО.

  1. Репетитор.

Переваги: для кожного учня потрібні інший підхід та система навчання, тож репетитор краще зрозуміє, як саме необхідно працювати з абітурієнтом, щоб це було ефективно. Є можливість навчатися у зручний для учня час. Тоді як при навчанні в групах варто підлаштовуватись під решту.

Недоліки: навчання віч-на-віч можуть бути не надто цікавими. Спілкування зводитиметься до нетривалих діалогів чи відбувається в односторонньому порядку, коли викладач спершу пояснює матеріал, а учень згодом його відтворює. Крім того, хороші репетитори – задоволення не з дешевих.

Увага! Зазвичай менші ціни в тих, хто менше обізнаний в наданні послуг. Серед таких багато студентів, що ставить під сумнів їх професійність. Разом з тим хорошу підготовку гарантують викладачі університетів, адже вони часто проходять практику за кордоном, і можуть дати дитині більше знань, ніж вчителі шкіл, які про багато речей дізнаються суто з книг чи Інтернету. Тож завжди варто запитувати ще й про досвід роботи.

  1. Підготовчі відділення при університетах.

Переваги: сертифікати, видані слухачам таких відділень, дають пільги при вступі в той виш, при якому діють ці курси, якщо іноземна мова входить до переліку конкурсних предметів. До того ж вартість занять доступніша, ніж послуги репетитора.

Недоліки: для вивчення пропонується переважно англійська і німецька, тож у тих, хто в школі вчить французьку, вибір ВНЗ значно обмежується. Крім того, навчальні плани передбачають орієнтовно 120 годин для вивчення – надто мало часу для тих, хто не добре володіє мовою. Таку підготовку краще використовувати тим, хто готується самостійно: для систематизації знань.

Увага! Нерідко абітурієнтам пропонується курс з чотирьох предметів, записатись лише на один не можна.

  1. Уроки по скайпу.

Переваги: можливість вчитися у кваліфікованих викладачів з будь-якого куточка України, особливо, якщо у якомусь населеному пункті немає хороших спеціалістів зі знанням іспанської, французької тощо.

Недоліки: в сільській місцевості зазвичай поганий Інтернет-зв’язок, що унеможливлює навчання. Цінова політика – як за звичайні уроки з репетитором.

Увага! Можливі шахрайства. Якщо вперше працюєте з людиною, не будьте надто довірливими, домовляйтесь про оплату після проведення заняття.

Що думають з цього приводу фахівці?

Викладач французької та латинської мов Інституту іноземної філології Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки Світлана Натяжко, яка вже 5 років займається репетиторством англійської та французької мов і водночас має досвід викладання на курсах, стверджує, що для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання однозначно ефективнішим є заняття з репетитором. «Займатись необхідно як мінімум двічі-тричі на тиждень по 1-1.5 годині. І не менше року. Але все залежить від знань, здібностей та бажання учня», – стверджує викладач.

Як зрозуміти, що необхідно саме вам?

  1. Візьміть до уваги викладені вище поради.
  2. Зверніться до знайомих, можливо, вони порадять вам людину чи мовний центр, з якими мали справу самі. Якщо пошук здійснюєте через Інтернет, звертайте увагу на відгуки.
  3. Врахуйте можливості свого фінансового становища.

В яку суму обійдеться підготовка до ЗНО?

Підготовчі курси в середньому коштують близько 2 тисяч гривень. Заняття на курсах обійдуться у суму від 30 до 70 гривень за годину. Втім, ціна може коливатись залежно від кількості учнів. На послуги репетитора та он-лайнові заняття приготуйтесь віддати в середньому близько 60-90 гривень за годину, адже вартість занять коштує в різних викладачів від 30 до 160 гривень. Окремі пропонують оплачувати в доларах, орієнтовно 5-10 за урок. Зауважу, що за 30 гривень готувати до ЗНО візьмуться одиниці, така ціна часто фігурує в оголошеннях, однак за таку суму вам допоможуть хіба що зробити домашнє завдання чи повторити шкільну програму.

Ціна за уроки також може залежати від рівня знань учня, кількості занять в місяць чи від мови. Так, в окремих репетиторів вивчення німецької та французької на 5-10 гривень дорожче, ніж англійської.

У виборі літератури для занять теж є певні нюанси. Якщо йдете на курси, доведеться купувати підручники, що відповідають програмі, а це 60-150 гривень. Якщо займатиметесь з репетитором, то є шанси, що він даватиме свої матеріали та ксерокси з книг. Але книгу з тестами все одно слід придбати, а це 60-80 гривень. Не варто покладати всі надії на книги з логотипом «експрес-підготовка», в анотаціях яких зазначається, що це найкраща книжка серед усіх існуючих. Так, вони ефективні, але все одно варто залучати додаткові матеріали, які можна безкоштовно завантажити з Інтернету.

Отож, якщо врахувати, що вступник займатиметься з репетитором тричі на тиждень за середню ціну – 90 гривень, то в місяць виходить 1080 гривень. Якщо почати займатись з жовтня, то до тестування, яке відбудеться у травні, гаманець збідніє на понад 8 тисяч гривень. До цієї суми додайте вартість книг. Курси (якщо брати середню ціну за заняття 50 гривень) обійдуться майже наполовину дешевше, але й результат може не задовольнити.

Що не варто робити при підготовці до ЗНО?

  • зволікати. Так, не слід затягувати процес пошуку відповідних кандидатур для занять. Як наголошують репетитори, найбільше охочих саме на початку жовтня. Чим ближче до проведення ЗНО, тим важче знайти кваліфіковану людину. Навчальні семестри курсів також в основному розпочинаються восени.
  • чекати чуда: навіть найкращі спеціалісти не допоможуть, якщо вступник не докладатиме зусиль задля відмінного результату. Інакше є ризик не вступити на омріяну спеціальність.

Автор Наталя Хвесик

 

Автор статті: Олег Горох

0 Комментариев